رسانه روسی:

خودروهای ایرانی به بازار روسیه بازمی گردند

بازگشت به بازار روسیه

مسکو - ایرنا- هفته نامه روسی زارولیوم در تازه ترین شماره خود از تلاش ایران خودرو برای بازگشت به بازار خودروی روسیه خبر داد.

به گزارش ایرنا در مطلب هفته نامه روسی آمده است: ایران صدور خودروهای خود به روسیه را از سر گرفته و قصد دارد تا سال 2015 میلادی 10 هزار دستگاه خودرو به این کشور صادر کند.

در گزارش آمده است: ایران در گذشته نیز به روسیه خودرو صادر می کرد ولی پنج سال پیش این صادرات به خاطر تحریم های ضد ایرانی متوقف شد.

بر پایه گزارش هفته نامه روسی قرار است خودروهای سمند ال ایکس، رانا و دنا و سمند ای ال ایکس به بازار خودروی روسیه صادر شود.

آندری لوگانسکی نماینده بازرگانی روسیه در تهران در این باره گفته است: ایران از طریق این صادرات می تواند ارز روسی به دست آورد و از آن برای خرید کالاهایی استفاده کند که نمی تواند از غرب وارد کند.

در مقاله هفته نامه رازولیوم آمده است: یکی از علل توقف صادرات خودروهای ایرانی به بازارهای روسیه نیز عدم مطابقت آنها با مقررات سفت و سخت زیست محیطی درباره ضرورت استفاده از سوخت یورو-4 بود که اکنون رفع شده است.

در گزارش اضافه شده است: موفقیت صادرات خودروهای ایرانی به بازار روسیه قبل از هر چیز به قیمت آنها بستگی دارد که دامنه آن در زمان حاضر 11 تا 13 هزار دلار است.

شرکت ایران خودرو قبل از اعمال تحریم های غیرقانونی و یکجانبه غرب علیه کشورمان سالانه شمار مشخصی خودروی سمند به بازار 142 میلیون نفری روسیه صادر می کرد و حتی نمایندگی خدمات پس از فروش آن نیز در مسکو دایر بود.

هنوز نیز در خیابان های مسکو می توان سمندهای ایرانی را دید که شهروندان این کلانشهر از آن برای تردد روزمره خود استفاده می کنند.

اروپام/518** 1337
کد N371096