ادامه درگیری‌های پراکنده در کربلا با بیش از 30 کشته و زخمی

منابع محلی در کربلا گزارش دادند که درگیری‌های میان حامیان یکی از شخصیت‌های دینی این شهر با نیروهای امنیتی ادامه دارد و تاکنون دست کم 30 کشته و زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، آمار کشته شدگان و افراد زخمی در جریان درگیری‌ها میان حامیان محمود الحسنی الصرخی، یکی از شخصیت‌های دینی شیعه با نیروهای امنیتی در کربلا به شکل متفرقه در مناطق مختلف این شهر ادامه دارد.

در همین حال، یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که در پی این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی تصمیم گرفتند مقررات منع آمد و شد را در تمام استان کربلا اعمال کنند.

سایت العهد نیز گزارش داد که گزارش‌ها از آسیب دیدن مرقد امام حسین (ع) صحت ندارد. اخباری نیز مبنی بر تلاش هواداران الصرخی برای تحت کنترل گرفتن حرم منتشر شده‌ است.

از سوی دیگر یک منبع در استانداری کربلا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که داعش از دو میدان نجمه و القیاره در این استان، نفت خام را از طریق کردستان و سوریه صادر کرده است.

این منبع در مصاحبه با سومریه نیوز گفت: درآمدهایی که داعش از این طریق به دست آورده است، به 11 میلیارد دینار می‌رسد.

در تحولات میدانی نیز نیروی هوایی ارتش عراق صبح امروز 60 تروریست را در ناحیه جرف الصخر در استان بابل به هلاکت رسانده و 9 خودروی آن‌ها را که مسلسل دوشکا به همراه داشت، منهدم کردند.

منابع همچنین از ادامه درگیری‌های شدید میان افراد مسلح داعش با نیروهای پیش‌مرگ در بیشتر مناطق جلولا در استان دیالی خبر دادند.

همزمان، دولت اردن در حال برنامه‌ریزی برای اعزام تا هزاران سرباز به مرزهای خود با عراق و سوریه است تا وظیفه برقراری امنیت را بر عهده بگیرند.

منابع اردنی در این خصوص اعلام کردند که امان برای این ماموریت دست کم سه هزار سرباز اعزام خواهد کرد.

از سوی دیگر نیکولای ملادینف، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق نسبت به شکست پارلمان برای تعیین رئیس جدید پارلمان عراق اظهار تاسف کرده و خواهان توافق فوری برای انتخاب رئیس پارلمان شد.

وی از تمام مقامات سیاسی خواست تا اختلافات خود را کنار گذاشته و به توافق دست یابند و رئیس پارلمان انتخاب کنند.

انتهای پیام

کد N371084