معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع:خلأ عقیدتی سیاسی به وضوح حس و دیده می‌شود

وزارت دفاع

معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع ‌و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ایجاد نهاد عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح گفت: تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی توسط امام خمینی در نیروهای مسلح اقدامی بسیار به جا و مناسب بود چرا که باعث وحدت در بین نیروهای نظامی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،امیر سرتیپ نصرالله عزتی در مراسم تودیع و معارفه رییس اداره عقیدتی سیاسی مرکزی وزارت دفاع ‌،از پیامبر اکرم (ص) به عنوان تکمیل‌کننده سیره اخلاقی تمام پیامبران نام برد و افزود: ‌کامل‌ترین مکارم اخلاق در تمام حوزه‌ها مکارم اخلاق پیامبر (ص) است.

وی در ادامه با بیان اینکه خلق و خوی روحانیت همیشه مثال‌زدنی ‌است، اظهار داشت: روحانیت در طول تاریخ اسلام و شیعه همیشه اثرگذار بوده و در کشورمان روحانیت غمخوار، مورد اعتماد و تکریم مردم بوده است.

معاون هماهنگ‌کننده وزیر دفاع با بیان اینکه مردم در طول تاریخ از مرجعیت همیشه تابعیت داشته‌اند، تصریح کرد: آن چیزی که شیعه را متمایز کرده نفوذ و اقتدار مرجعیت در تمام جامعه است.

وی با برشماری اثرگذاری روحانیت در طول تاریخ خاطرنشان کرد: روحانیت در طول تاریخ به هر نحوی اثرگذاری خود را برای اعتلای شیعه و اسلام داشته است و فتوای تاریخی میرزای شیرازی نیز یکی از همین اثرگذاری‌ها بود که نفوذ مرجعیت را می‌رساند.

عزتی در ادامه با اشاره به اینکه پرچم نظام اسلامی با نفوذ و کلام روحانیت در ایران اسلامی برافراشته شد افزود: امام خمینی (ره) با کلام شیوای خود در دل مردم نفوذ کرد و توانست مردم را از زیر یوغ استکبار بیرون بکشد و کلام الهی را ایران اسلامی جاری کند.

وی همچنین با بیان اینکه روحانیت نیز امام راحل را در برافراشته شدن پرچم نظام اسلامی‌ کمک کردند، گفت: مردم با تبعیت از امام راحل و همراهی روحانیت علیه نظام شاهنشاهی قیام کردند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع با بیان اینکه بعد از گذشت سالیان سال از این موضوع خلأ عقیدتی سیاسی در سایر سازمان‌ها به وضوح حس و دیده می‌شود، افزود: مسئولان ‌عقیدتی سیاسی با اجرای برنامه‌های فرهنگی ‌ثمرات بسیار خوبی را برای نیروهای مسلح داشته‌اند.

عزتی ارتقای بصیرت‌افزایی و معنویت‌افزایی در بین کارکنان نیروهای مسلح را یکی از مهم‌ترین ثمرات نهاد عقیدتی سیاسی برشمرد و تصریح کرد: سردار وزیر دفاع و هیئت رئیسه وزارت دفاع از تلاش‌های ارزنده و فوق‌العاده سازمان عقیدتی سیاسی در اعتلای فرهنگ اسلامی دینی در بین کارکنان وزارت دفاع نهایت تقدیر و تشکر را دارد.

وی در پایان با اشاره به حسن خلق حجت‌الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم رئیس سابق اداره عقیدتی سیاسی مرکزی وزارت گفت: ایشان با تک تک پرسنل ارتباطی صمیمی داشتند و امیدواریم در ادامه مسئولیت در سنگر جدید موفق و موید باشند.

اتنهای پیام

کد N370963