نورالله حیدری: رسانه‌ها اقدامات جدید و برجسته دولت را انعکاس دهند

دولت,رسانه

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: هر دولتی با هر گرایشی، مادامی‌که در خدمت نظام و رهبری است باید خدماتش برجسته شود تا انگیزه بیشتری پیدا کند.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: هر دولتی با هر گرایشی، مادامی‌که در خدمت نظام و رهبری است باید خدماتش برجسته شود تا انگیزه بیشتری پیدا کند.

نورالله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "برداشت‌هایی که رسانه‌ها و رسانه ملی از نوع اقدامات دولت دارند، متفاوت است"، اظهار کرد: گاهی ممکن است آنچه در نگاه دولت برجسته به نظر می‌آید و خدمتی گسترده است، در دیدگاه برخی رسانه‌ها از برجستگی‌های لازم برخوردار نباشد، بنابراین کمتر به انعکاس اخبار مربوط به آن بپردازند.

وی با اشاره به اینکه "گاهی مشاهده می‌شود در رسانه‌ها یا رسانه ملی به دستاوردها یا اقدامات دولت‌ها کم‌توجهی می‌شود"، افزود: تلاش رسانه‌ها و رسانه ملی باید بر این باشد که خدمات، نوآوری‌ها و اقدامات جدید و برجسته دولت‌ها پس از دیگری را به مردم انعکاس دهند اما گاهی شاهدیم از نظر برخی رسانه‌ها تفاوت بنیادی از نظر نگرش سیاسی حول محور نگاه دولت و کابینه جدید به مواضع رهبری و گرایش‌های سیاسی وجود دارد و به این خاطر رسانه‌ها و مدیران آن تصور می‌کنند اگر دولتی با این زاویه‌ها بیش از حد مورد حمایت قرار گیرد ممکن است درست نباشد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "مواضع مقام ولایت اصولی، منطقی و عادلانه نسبت به همه دولت‌هاست"، تصریح کرد: با توجه به اینکه رئیس رسانه ملی منصوب مقام معظم رهبری است، گاهی برخی افراد که در صدر رسانه ملی قرار دارند این تلقی را پیدا می‌کنند که دولتی که با عنوان اصلاح‌طلبی یا عناوین اینچنینی سر کار می‌آید، چون تابلوی حرکت آن‌ها غیراصولگرایی است، پس اگر تقویت شود درست نخواهد بود؛ در حالی که این نگاه مورد تأیید مقام معظم رهبری نیست.

حیدری با اشاره به اینکه "متأسفانه فرهنگ قالبی در جامعه رسانه‌ای شکل گرفته است و به جای اینکه به بواطن و بنیادهای اساسی فعالیت دولت‌ها توجه شود، حاشیه‌ها گریبانگر رسانه‌ها می‌شود"، خاطرنشان کرد: هر دولتی با هر گرایشی مادامی‌که در خدمت نظام و رهبری است باید خدماتش برجسته شود تا انگیزه بیشتر پیدا کند و قطعاً این مسأله به سود کشور خواهد بود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه "طبیعی است هر دولتی در برخی زمینه‌ها موفق باشد و در مواردی دیگر موفق عمل نکند و گرایش‌های سیاسی خاصی داشته باشد"، گفت: رسانه‌ها نباید در حاشیه‌های سیاسی قرار بگیرند. اگر مجری یعنی دولت و کسی که به مردم گزارش می‌دهد یعنی رسانه‌ها با هم ارتباط نداشته باشند خلائی پدید می‌آید و اقدامات و دستاوردهایی که باید منعکس شود، به گوش مردم نمی‌رسد و این موضوع اثرات خوبی نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N370626