حقیقت‌پور:

مذاکره‌کنندگان مقابل زیاده‌خواهی‌های غرب ایستادگی کنند

سیاسی

حقیقت پور: مذاکره کنندگان مقابل زیاده خواهی‌ها نامشان را به عنوان راست قامتان هسته‌یی ثبت کنند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مذاکره کنندگان خواست با ایستادگی مقابل زیاده‌خواهی‌ها نامشان را به عنوان راست قامتان هسته‌یی ثبت کنند.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر این که ایران چیزی بیش از حقوقی که بر اساس قوانین آژانس پیش بینی شده نمی‌خواهد گفت: این آمریکایی‌ها هستند که همواره در دنیا زورگویی می‌کنند و منطق درستی ندارند. آنها اهداف و برنامه‌شان را با زور جلو می‌برند و ما در رفتار آنها به جز منطق و منطق جنگل چیزی نمی‌بینیم.

وی یاد آور شد: ما می‌خواهیم از حقوق خود برای داشتن انرژی هسته‌یی استفاده کنیم و چیزی بیش از این نخواسته‌ایم. بحث ما این است که اگر می‌شود از دانش هسته‌یی برای 850هزار انسان نیازمند دارو تولید کرد این اتفاق باید بیفتد. اما این آمریکایی‌ها هستند که جلوی این مسیر را گرفته‌اند.

نماینده‌ی مردم اردبیل در مجلس با بیان این که آمریکا تاکنون ایران را از حقوق حقه‌ی خود محروم کرده افزود: آنها به چه علت ما را تحریم کردند؟ مگر ما چه خلاف قانونی انجام داده‌ایم؟ همین تحریم‌ها نوعی زورگویی و بی‌ادبی است و آنها با این رفتارهای زشت‌شان به نام جامعه جهانی دنیا را به سخره گرفته‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آمریکا را مقصر هرگونه به توافق نرسیدن در جریان مذاکرات هسته‌یی دانست و اظهار کرد: مسئولین ما باید از حقوق مردم دفاع کنند ما باید برای 20 هزار مگاوات امکان غنی سازی با سانتریفیوژهای نسل بی 3 داشته باشیم.

حقیقت پور با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی یک هدف سیاسی را دنبال می‌کنند و شاکله‌ی آنها به هم پیوسته است افزود:‌ ما متاسفیم که بالغ بر 300 میلیون نفر جمعیت آمریکا دمشان را به دم دو میلیون صهیونیست بسته‌اند.

وی درباره‌ی ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر تلاش ایران برای ساخت سلاح هسته‌یی نیز یاد آور شد: این ادعا نخ نما شده‌ است. آمریکا و صهیونیست‌ها بزرگترین زرادخانه‌های هسته‌یی جهان را دارند و اینها نباید این حرف را بزنند. کسی می‌تواند چنین چیزی بگوید که خودش سلاح هسته‌یی نداشته باشد بنابراین افکار عمومی این ادعاها را قبول نمی‌کند. به ویژه این که آمریکا که در ناکازاکی و هیروشیما از بمب هسته‌یی استفاده کرده باید به این علت محاکمه شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:‌ مقامات مذاکره کننده هسته‌یی کشورمان که امین مقام معظم رهبری هستند نباید در برابر زیاده خواهی‌ها کوتاه بیایند بلکه باید محکم بایستند و نامشان را به عنوان راست قامتان هسته‌یی در تاریخ ملت ایران ثبت کنند.

انتهای پیام

کد N370609