میرمحمدی در گفتگو با مهر:

لزوم بازسازی در جریانات سیاسی برای اجتناب از تندروی/پیروی از امام(ره) و رهبری همان اعتدال و اسلام ناب است

احزاب و تشکلها

دبیر کل حزب تمدن اسلامی گفت: باید در هر دو حوزه اصولگرایی و اصلاح طلبی بازسازی صورت بگیرد و اگر این اصلاحات انجام نشود برخی تندروی ها حاصل خواهد شد.

 سید محمد میرمحمدی دبیر کل حزب تمدن اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب اظهار داشت: باید در هر دو حوزه اصولگرایی و اصلاح طلبی بازسازی صورت بگیرد که اگر این اصلاحات انجام نشود برخی تندروی ها حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور و فعالیت این دو جناح در کشور که آن را وظیفه خود می دانند قابل تحسین است افزود:امام (ره) اصولگرای اصلاح طلب بودند و نوگرایی که ایشان در این موضوع ایجاد ساختند تحسین برانگیز و ستودنی و مثال زدنی ست.

دبیرکل حزب تمدن اسلامی تصریح کرد:این حزب با تبعیت از امام و رهبری و ادامه راه بزرگانی همچون شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کرد و از هرگونه افراط و تفریط پرهیز می کند و راه اعتدال و میانه روی را پیش گرفته است.

میرمحمدی گفت: حرکت کردن جلوتر از رهبری افراط وعقب افتادن از ایشان تفریط است لذا باید همواره در همه امور در مسیر اعتدال حرکت کرد و همچنین از امام ورهبری پیروی داشت زیرا پیروی از ایشان همان اعتدال و اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به فعالیت اصلاح طلبان در دولت هفتم و هشتم گفت:در آن زمان دولت بیشترین و اکثریت رای نمایندگان و حدود دو سوم رای آن ها را در حمایت از خود داشت اما متاسفانه انجام تحصن در مجلس و اقداماتی از این قبیل موجب حرکت های فرعی در آن زمان شد .

دبیر کل حزب تمدن اسلامی با بیان اینکه این حزب ارتباط و تعامل بسیار بالایی با دیگر احزاب حتی دولت دارد گفت:هیچ اشکالی وجود ندارد که برای تعالی و پیشرفت و همبستگی معتدلین جناح های مختلف سیاسی با تاکید بر اصول انقلاب وحدت کنند زیرا شناسنامه دار بودن بسیار اهمیت دارد.