برگزاری نشست مشترک هیات دولت با استانداران

هیات دولت با استانداران

تهران- ایرنا- نشست مشترک هیات وزیران و استانداران از دقایقی پیش در ساختمان حافظیه مجموعه فرهنگی - تاریخی سعد آباد آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، این نشست مشترک به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری هم اکنون در حال برگزاری است.

جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، محورهای این نشست را موضوعاتی همچون کاهش تورم، توسعه اقتصادی، ابلاغ سیاست های جدید دولت و بررسی اختیارات استانداران برای اجرای این سیاست ها عنوان کرد.

وی با بیان این که یکی از خواسته های استانداران تفویض اختیار است، گفت: در کارگروه تحول اداری پیش بینی شده در مجموعه وزارت کشور ، بحث تفویض اختیارات استانداران در حال بررسی است که اختیارات مورد نیاز از طریق وزارت کشور و هیات دولت به آنان واگذار شود.

وی افزود: ما تمرکز خود را روی تفویض اختیار در حوزه وزارت کشور و هیات وزیران گذاشته ایم و قطعا در جلسه آینده با هیات دولت یکی از موضوعات این خواهد بود که برای اجرای سیاست های دولت استانداران چه نوع اختیاراتی لازم دارند و آیا هیات وزیران این اختیارات را تفویض می کند؟

استانداران کشور از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید دو گردهمایی در سال 92 و یک گردهمایی مشترک با فرمانداران در سال جاری داشته اند.

رییس جمهوری سخنران ویژه یکی از گردهمایی های استانداران بود.

سیام(3)**1429**ن.س**1336
کد N370230