هشدار وزیر دفاع جدید کره‌جنوبی نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز کره‌شمالی

وزیر دفاع تازه منصوب شده کره‌جنوبی متعهد به واکنش "بی‌امان و بی‌رحمانه" به اقدامات تحریک آمیز کره شمالی و ابلاغ دستورات و آموزش‌های لازم به سربازان مستقر درمرزهای دریایی غربی در راستای آمادگی برای یک ضد حمله موثر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "هان مین کو"، وزیر دفاع کره‌جنوبی در جریان سفر به جزایر یئون‌پیونگ و بائنگ‌نیئونگ در دریای زرد درست در جنوب "خط حد شمالی"، مرز دریایی غربی موجود میان دو کره این اظهارات خود را مطرح کرد.

هان مین کو، یک سرباز وظیفه و رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز دوشنبه جانشین کیم کوان جین، وزیر دفاع این کشور شد که وی در حال حاضر سمت مشاور امنیت ملی را برعهده دارد.

هان مین کو گفت: نه تنها ارتش ما اصول انجام ضد حملات در برابر اقدامات تحریک‌آمیز را انجام می‌دهد بلکه نیروها و فرماندهان ارتش نیز از آن حمایت می‌کنند. اگر کره‌شمالی مجددا دست به اقدامی تحریک‌آمیز بزند ما همان طور که هشدارداده‌ایم به سرعت نسبت به اقدام پیونگ‌یانگ واکنش نشان خواهیم داد.

وی افزود: واکنش بی‌امان و بی‌رحمانه به اقدامات تحریک‌آمیز این دشمن دستور مردم است و من نیز با جدیت و اراده محکم آن را انجام می‌دهم.

این منطقه مرزی اغلب محل درگیری بین دو کره است.

وزیر دفاع کره‌جنوبی ادامه داد: این جزیره یکی از حساس‌ترین مناطق است و مکانی است که جنگ طلبی کره شمالی را نشانت می‌دهد. من به نیروهای مستقر در این جزیره دستور می‌دهم تا برای یک ضد حمله موثر و فوری آماده شوند.

انتهای پیام

کد N370113