یک کارشناس امور مساجد:

ارتباط مردم و مساجد، جامعه را در برابر خطرات مقاوم می‌کند

مساجد

یک کارشناس امور مساجد گفت: مسجد محلی است که بصیرت افزایی در جامعه به وسیله آن انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی مروج در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و با بیان این‌که «باید یک ارتباط مداوم میام مردم و مساجد باشد» اظهار کرد: ارتباط مداوم میان مردم و مساجد سبب می‌شود جامعه اسلامی در برابر خطرهایی که صهیونیست‌ها و دشمنان اسلام ایجاد می‌کنند، مقاوم شود.

وی افزود: مساجد همانطور که امام راحل عظیم الشان فرمودند؛ سنگر هستند و اهل مسجد مطمئنا از گزند شیاطین درامانند.

این کارشناس امور مساجد در ادامه با اشاره به نیاز به بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت مساجد خاطرنشان کرد: مساجد ظرفیت‌های فراوانی مخصوصا در حوزه رشد و بالندگی جوانان دارند که می‌توانند استعدادهای آنها را در زمینه‌های مختلف شکوفا کنند.

مروج، تقویت ارتباط جوانان با خدا را از مهم‌ترین ثمرات حضور آنها در مساجد دانست و گفت: ارتباط جوانان با خداوند از طریق حضور در مساجد بیشتر و ایمان‌ها محکم‌تر می‌شود، بنابراین مسئولین برای برنامه ریزی مساجد باید جنبه تربیتی و انسان سازی آن را نیز مد نظر قرار دهند.

وی مسجد را محل بصیرت افزایی در جامعه اسلامی دانست و تاکید کرد: مسجد محلی است که می‌تواند بصیرت افزایی را در جامعه ایجاد کند تا مسلمانان در برابر فتنه‌ها مقاوم و صبور باشند.

امام جمعه اندیشه، به نقش مساجد در مردمی کردن فرهنگ و اقتصاد هم اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرهنگ و اقتصاد در عنوان امسال است، این نکته را هم باید درنظر داشت که حضور توده‌های مختلف مردم در مسجد سبب مردمی شدن حوزه مساجد در میان سایر نهادها و کانون‌ها می‌شود.

مروج در پایان گفت: فرهنگ کمک به یکدیگر در زمینه اقتصادی در بسیاری از مساجد از گذشته‌های دور اتفاق می‌افتاد و این مسئله فرهنگ مردمی کردن اقتصاد را تقویت و سنت قرض الحسنه را در جامعه نهادینه می‌کند.

انتهای پیام

کد N369940