جان کری خواستار همکاری امریکای مرکزی برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی کودکان شد

مهاجران,کودک

تهران ، ایرنا - جان کری وزیر امورخارجه امریکا روز سه شنبه بر درخواست های واشنگتن مبنی بر همکاری امریکای مرکزی برای پرداختن به وضع اسفناک دهها هزار تن از مهاجران غیر قانونی کودک که راه امریکا را در پیش می گیرند، صحه گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاناما سیتی ، افزایش سریع کودکانی که بدون همراه، سفری خطرناک را در پیش می گیرند و اکثر آنها از امریکای مرکزی هستند، مقامات امریکا را بر آن داشت تا از یک ˈ بحران انسانی ˈ سخن به میان آورده و یادداشت هایی برای یاد آوری اینکه اکثریت وسیع این خردسالان اخراج خواهند شد ، صادر کند.

کری در پاناما سیتی با ˈ سالوادور سانچز سرن ˈ رئیس جمهوری السالوادور ، اوتو پرز رئیس جمهوری گوآتمالا و همچنین ˈ میریا آگویه رو ˈ وزیر امورخارجه هندوراس ملاقات کرد.

کری گفت : جان این کودکان را نمی توان در این راه به خطر انداخت و همه ما به عنوان رهبر مسئولیت داریم برای حل این مشکل نقش خود را ایفا کنیم . ˈ

وی افزود :ˈ بدیهی است که ما افرادی را که خواهان کار و زندگی بهتر هستند درک می کنیم . ولی در عین حال مقررات و قانونی وجود دارد. ˈ

وی متذکر شد که ˈ اطلاعات نادرستی در مورد مزایایی که این نوجوانان ممکن است در جستجوی زندگی بهتر از آنها برخوردار شوند پخش می شود. ˈ

کری از اظهار نظر در مورد پیروی امریکا درخواست های کشورهای امریکای مرکزی از مقامات واشنگتن مبنی بر تمرکز بر پیوند دادن خانواده های جدا شده در صورت امکان ، خودداری کرد.

مقامات امریکای مرکزی دیروز گفته بودند که از کری درخواست خواهند کرد به کودکان مهاجر اجازه ماندن در امریکا را بدهد در صورتی که والدین آنها پیش از این در آن کشور اقامت گزیده باشند.

از ماه اکتبر ، 52 هزار نفر از کودکان زیر 17 سال هنگام عبور از مرز بازداشت شده اند که این تعداد دو برابر زمان مشابه در سال گذشته است .

باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز دوشنبه خواستار بودجه دو میلیارد دلاری از کنگره برای برخورد با موج مهاجران کودک بدون همراه شد.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N369889