انفجارهای پاکستان در ماه ژوئن 205 کشته و زخمی داشته است

آسیا اقیانوسیه

انفجارهای تروریستی در پاکستان طی ماه میلادی اخیر دست کم 90 کشته و 115 مجروح بر جا گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، در ماه ژوئن دست کم 90 پاکستانی در انفجارها و حملات تروریستی منتسب به شبه نظامیان طالبان کشته شده اند. در این مدت همچنین 115 نفر در این حملات مجروح شده اند.

طبق آمار رسمی که از سوی دولت پاکستان منتشر شده این حملات مربوط به 24 مورد انفجار بمب و 4 انفجار انتحاری بوده است. بر این اساس شمار حملات طالبان در این ماه نسبت به ماه پیش از آن تقریبا دو برابر شده است. همچنین میزان تلفات این حملات نسبت به ماه پیش 50 درصد افزایش داشته است.

در ماه ژوئن دو مقام ایالتی پاکستان در حملات تروریستی که خودرو حامل آنها در راولپندی شد، جان خود را از دست دادند. بدترین این حملات روز هشتم ژوئن و طی حمله ای انتحاری به یک هتل در منطقه تفتان ایالت بلوچستان واقع در جنوب غرب پاکستان رخ داد که 30 کشته و دهها مجروح به جا گذاشت.

این در حالی است که مسئولیت بیشتر این حملات را گروه موسم به تحریک طالبان به عهده گرفته است. گفتنی است به دنبال شدت گرفتن حملات طالبان، طرح دولت پاکستان برای مذاکره با شبه نظامیان متوقف شده و ارتش این کشور عملیات گسترده ای را علیه مواضع طالبان در مناطق قبیله نشین آغاز کرده است.