جلالی در دیدار با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

بورس راهکاری مهم برای انتقال سرمایه از بازار غیر مولد به بخش تولید است

مجلس

بورس راهکاری مهم و تأثیرگذار برای انتقال سرمایه از بازار غیر مولد به بخش تولید و متعاقب آن ارتقای توان تولید ملی و رونق سرمایه و کار ایرانی است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، بورس را از ابزارهای مناسب حضور بخش خصوصی در اقتصاد دانست و گفت: بورس راهکاری مهم و تأثیرگذار برای انتقال سرمایه از بازار غیر مولد به بخش تولید و متعاقب آن رونق سرمایه و کار ایرانی است.

به گزارش ایلنا، علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، امروز سه‌شنبه (10 تیر ماه) با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت‌گو کرد.

کاظم جلالی در این دیدار بورس را از ابزارهای مناسب حضور بخش خصوصی در اقتصاد دانست و اظهار داشت: باید زمینه‌ای ایجاد شود تا از ایجاد حباب و رشد ظاهری شاخص‌ سهام در بورس جلوگیری شود.

نماینده شاهرود با تأکید بر لزوم شناخت و رعایت الزامات رشد بازار بورس در اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع می‌تواند زمینه‌های جذب سرمایه به بازار بورس را به دنبال داشته باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: رونق بازار بورس از انتقال سرمایه‌های سرگردان به بازارهای واسطه‌ای و لحظه‌ای جلوگیری می‌کند.

جلالی تأکید کرد: بورس راهکاری مهم و تأثیرگذار برای انتقال سرمایه از بازار غیر مولد به بخش تولید و متعاقب آن ارتقای توان تولید ملی و رونق سرمایه و کار ایرانی است.

علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این دیدار با اشاره به راهکارهای این سازمان برای رونق بورس، بر لزوم همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس به منظور ایجاد و ارتقای همکاری‌های کارشناسی تأکید کرد.

کد N369510