پس از دیدار با فرانسوا اولاند؛

جنبلاط: برای انتخاب رئیس جمهور لبنان باید منتظر بمانیم

لبنان,فرانسه

رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه درخصوص آخرین تحولات لبنان بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه السفیر، ولید جنبلاط، رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان پس از دیدار با فرانسوا اولاند،‌ رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه با خبرنگاران در کاخ الیزه گفت: فرانسه رخدادها در لبنان را دنبال می‌کند و آنچه که در لبنان رخ می‌دهد،‌ برای پاریس اهمیت دارد و ما خواهان انتخاب رئیس جمهور هستیم، اما به نظر می‌رسد که باید منتظر بمانیم.

این مقام لبنانی در پاسخ به سوالی درخصوص نقش فرانسه در امور لبنان خاطرنشان کرد: فرانسه می‌تواند نقش حامی را ایفا کند،‌ اما باید لبنانی‌ها با هم به توافق دست یابند.

وی درخصوص اوضاع امنیتی لبنان اظهار کرد: من در سطح امنیتی زیاد نگران نیستم، چرا که شاهد این هستیم که دستگاه‌های اطلاعاتی با یکدیگر همکاری دارند و این امر خوبی است، چرا که آن‌ها اخیرا توانستند یک حمله تروریستی گسترده را ناکام بگذارند.

جنبلاط درخصوص اوضاع سیاسی لبنان نیز عنوان داشت: بازیگران سیاسی اصلی باید درخصوص تعیین رئیس جمهور به توافق برسند،‌ من به شخصه به حمایت خود از کاندیداتوری هنری حلو برای تصدی پست ریاست جمهوری ادامه می‌دهم،‌ چرا که بر این باورم که باید یک رئیس جمهور توافقی انتخاب شود.

وی همچنین با میشل سلیمان، رئیس جمهوری سابق لبنان در محل اقامتش در فرانسه دیدار کرد و وی را در جریان مذاکرات خود با رئیس جمهوری فرانسه قرار داد.

جنبلاط در دیدار با میشل سلیمان درخصوص قانون اساسی، رخدادهای اخیر لبنان و راه‌های برون رفت لبنان از بحران‌هایی که به خاطر خلأ پست ریاست جمهوری و آشوب‌های کشورهای همسایه با آن رو به رو است، گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N369419