علمای اهل سنت پاکستان: شبه نظامیان خود را تسلیم کنند

ماه رمضان,علما

تهران - ایرنا- صدها نفر از علمای اهل سنت پاکستان با صدور بیانیه مشترکی از شبه نظامیان خواستند تا تسلیم شوند و از اقدامات خرابکارانه در ایام ماه مبارک رمضان بپرهیزند.

به گزارش سایت اینترنتی روزنامه دیلی تایمز پاکستان، در این بیانیه مشترک که روز گذشته صادر شده، آمده است: ماه مبارک رمضان ماه صلح و رحمت است و دست زدن به اقدامات خشونت آمیز و مسلحانه علیه افراد بی گناه و بی دفاع، گناه بزرگی است.

علمای اهل سنت پاکستان در بیانیه خود با اشاره به اینکه هزاران نفر از مردم وزیرستان شمالی به دلیل اقدامات طالبان مجبور به ترک خانه هایشان شده اند، از حامیان طالبان خواسته اند تا آنها را نسبت به پرهیز از خشونت های مسلحانه ترغیب کنند.

ماه مبارک رمضان در پاکستان از روز گذشته (دوشنبه) آغاز شده است.

ارتش پاکستان از حدود دوهفته پیش حملات گسترده ای را علیه شبه نظامیان در مناطق قبیله ای وزیرستان شمالی آغاز کرده و تا کنون بیش از 370 نفر از تروریست در جریان این حملات به هلاکت رسیده اند.

چندی پیش جمعی از علمای اهل سنت پاکستان عملیات نظامی ارتش پاکستان علیه تروریست ها و شبه نظامیان را «جهاد» دانستند.

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان در تازه ترین اظهارات خود در باره عملیات نظامی علیه شبه نظامیان و تروریست ها، امروز تاکید کرد که این عملیات موسوم به علمیات «ضرب عضب» تا نابودی تمام تروریست های داخلی و خارجی درخاک پاکستان ادامه خواهد یافت.

آساق**1723/1547
کد N369417