رئیس مرکز بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور خبر داد

احصاء مهمترین تخلفات مطرح شده در هیأت‌های رسیدگی طی 15 سال گذشته

وزارت كشور

رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور گفت: با رویکرد پیشگیرانه و به منظور اجرای سیاستهای دولت تدبیر و امید در حفظ حقوق شهروندی؛ کلیه آرای هیاتهای رسیدگی به تخلفات و محاکم طی 15 سال گذشته بررسی و عناوین دارای بیشترین فراوانی به استانداران ابلاغ شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سلمان سامانی در نخستین همایش فرمانداران و مدیران ستادی استانداری کردستان اعلام کرد: با توجه به لزوم قانون‌مداری در اقدامات و پیشگیری از وقوع تخلفات، این مرکز نسبت به استخراج مهمترین عناوین تخلفات مطرح شده در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و محاکم طی 15 سال گذشته اقدام و موارد دارای بیشترین فراوانی را احصاء و در اختیار استانداران قرار داده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر کشور در رسیدگی به تخلفات اداری اظهار کرد: مطالعه این مصادیق مدیران اجرایی بویژه استانداران و فرمانداران را در اجرای صحیح امر قانونی یاری رسانده و از بسیاری از تخلفات ناخواسته احتمالی پیشگیری می‌کند.

وی با یادآوری تاکید دولت یازدهم بر رعایت حقوق شهروندی در کلیه تصمیمات و اقدامات مدیران، از بازبینی و تحول در شاخص‌های ارزیابی عملکرد وزارت کشور خبر داد.

سامانی، تغییر نگرش به سمت نتیجه‌محوری در سنجش عملکردها را از مهمترین تحولات این حوزه دانست و افزود: سنجش نتایج محیطی حاصل از عملکرد مدیران و اثربخشی آنها در جامعه جایگزین نظام فعلی ارزیابی خواهد شد که صرفاً به بررسی گزارش‌های مدیران از اقدامات خود فارغ از نتایج آن می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N369356