رییس دیوان عالی:

دلایل حاکی از صحنه‌گردانی سرویس‌های جاسوسی در کشورهای اسلامی است

ديوان عالي

جلسه هیات عمومی حقوقی اصراری دیوان عالی کشور به ریاست رییس دیوان عالی کشور و با حضور دادستان کل کشور و قضات عالی رتبه دیوان عالی تشکیل شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی‌گرکانی ضمن تبریک حلول ماه ضیافت الهی به تمامی مسلمین جهان مخصوصاً مسلمانان ایران اظهار کرد: بار دیگر خداوند توفیق داد ایامی را و شب‌ها و روزهایی را در ماه مبارک رمضان باشیم و خود را اصلاح کنیم، توجه به خدای تبارک و تعالی پیدا کنیم و از کردار و گفتار ناشایسته خود استغفار کنیم.

وی اضافه کرد: پیامبر خدا در حدیثی به اصحابش فرمود اقبل الیکم شهرالله . به تعبیری رسول گرامی اسلام ماه رمضان را ماه میهمانی خدا بیان فرموده‌اند که ای مسلمانان شما دعوت شدید به میهمانی خدا دعیتم فیه الی ضیافه الله شما در این ماه میهمان خدائید. ضیافت خدا برای میهمانانی که غذای معنوی برای پرورش روح آنان مهیا گردیده است و ضیافت خدا یک شعبه‌اش روزه است و امر مهم دیگرش مائده آسمانی قرآن است که در ماه رمضان نازل شده است.

رییس دیوان عالی کشور با قرائت شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن بیان کرد: ماهی که قرآن برای راهنمایی و هدایت مردم نازل گردیده برای فرق شناخت حق و باطل است. در این ماه قاریان و حاملان قرآن کریم جامعه اسلامی را با انس به قرآن به مفاهیم کتاب آسمانی آشنا می کنند. آشنایی با فرهنگ قرآن بسیار ارزشمند است باورهای جوانان با آشنائی و انس با قرآن استحکام پیدا می کند.

وی تصریح کرد: عمل به قرآن کلید حل مشکلات جامعه اسلامی است و عبور از سختی ها و چالش ها است. درسهای قرآن در ماه مبارک رمضان برای جوانان موجب تقویت ایمان و توکل به خدای تبارک و تعالی و اعتماد به وعده الهی است. تدبر و تفکر در قرآن جامعه اسلامی را از تاریکی ها و گمراهی و خرافات عبور می دهد و به معرفت و فضل پروردگار امیدوار می‌کند.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: امروز برای اندیشمندان با بصیرت روشن شده که دشمن به نام اسلام و قرآن مسلمانان را می‌کشد به امید داخل شدن به بهشت. دلائل آشکار، نشان دهنده صحنه گردانی سرویس‌های جاسوسی دشمن در کشورهای اسلامی است که با ایجاد بلوا و آشوب و خون ریزی بدست مسلمان‌های دور از فهم قرآن از جمله در کشور عراق به راه انداخته است مسلمانان برای رهائی از این فتنه ها و مسلمان کشی جز تمسّک به ریسمان محکم قرآن و عدم تفرق و متحد شدن راهی دیگر ندارند.

انتهای پیام

کد N369103