آیت‌الله گرکانی:

دشمن به نام اسلام و قرآن مسلمانان را می‌کشد

سیاسی

مسلمانان برای رهائی از این فتنه‌ها و مسلمان كشی جز تمسّك به ریسمان محكم قرآن و عدم تفرق و متحد شدن راهی دیگر ندارند.

جلسه هیات عمومی حقوقی اصراری دیوان عالی كشورصبح امروز به ریاست رئیس دیوان عالی كشور و با حضور دادستان كل كشور و قضات عالی رتبه دیوان عالی تشكیل شد.

به گزارش ایلنا، این جلسه كه در سومین روز ماه مبارك رمضان برگزار شد بعد از تلاوت آیات كلام الله مجید، رئیس محترم دیوان عالی كشور ضمن تبریك حلول ماه ضیافت الهی به تمامی مسلمین جهان مخصوصاً مسلمانان ایران زمین طی سخنانی بیان داشت:بار دیگر خداوند توفیق داد ایامی را و شب‌ها و روزهایی را در ماه مبارك رمضان باشیم و خود را اصلاح كنیم. توجه به خدای تبارك و تعالی پیدا كنیم از كردار و گفتار ناشایسته خود استغفار كنیم.

وی اضافه كرد: پیامبر خدا در حدیثی به اصحابش فرمود اقبل الیكم شهرالله ماه رمضان را ماه خدا معرفی كرده، كه ماه خدا با رحمت و بركت و آمرزش به سوی شما آمده از این ماه استقبال كنیم و از معنویات آن بهره‌مند شدیم و به تعبیری دیگر رسول گرامی اسلام ماه رمضان را ماه میهمانی خدا بیان فرموده اند كه ای مسلمانان شما دعوت شدید به میهمانی خدا دعیتم فیه الی ضیافه الله شما در این ماه میهمان خدائید. ضیافت خدا برای میهمانانی كه غذای معنوی برای پرورش روح آنان مهیا شده است و ضیافت خدا یك شعبه‌اش روزه است و امر مهم دیگرش مائده آسمانی قرآن است كه در ماه رمضان نازل شده است.

رئیس دیوان عالی كشور با قرائت: شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن اضافه كرد: ماهی كه قرآن برای راهنمایی و هدایت مردم نازل گردیده برای فرق شناخت حق و باطل می‌باشد. در این ماه قاریان و حاملان قرآن كریم جامعه اسلامی را با انس به قرآن به مفاهیم كتاب آسمانی آشنا می كنند آشنایی با فرهنگ قرآن بسیار ارزشمند است باورهای جوانان با آشنائی و انس با قرآن استحكام پیدا می كند.

آیت‌الله گرکانی تصریح كرد: عمل به قرآن كلید حل مشكلات جامعه اسلامی است و عبور از سختی‌ها و چالش‌ها است درس‌های قرآن در ماه مبارك رمضان برای جوانان موجب تقویت ایمان و توكل به خدای تبارك و تعالی و اعتماد به وعده الهی است. تدبر و تفكر در قرآن جامعه اسلامی را از تاریكی‌ها و گمراهی و خرافات عبور می‌دهد و به معرفت و فضل پروردگار امیدوار می كند.

رئیس هیات عمومی خاطر نشان كرد:امروز برای اندیشمندان با بصیرت روشن شده كه دشمن به نام اسلام و قرآن مسلمانان را می‌كشد به امید داخل شدن به بهشت. دلائل آشكار، نشان دهنده صحنه‌گردانی سرویس‌های جاسوسی دشمن در كشورهای اسلامی است كه با ایجاد بلوا و آشوب و خون ریزی به دست مسلمان‌های دور از فهم قرآن از جمله در كشور عراق به راه انداخته است. مسلمانان برای رهائی از این فتنه‌ها و مسلمان كشی جز تمسّك به ریسمان محكم قرآن و عدم تفرق و متحد شدن راهی دیگر ندارند.

لازم به ذكر است آیت الله محسنی گركانی از قضاتی كه به پرونده های زندانی دار و مسن رسیدگی سریع نموده اند تشكر كردند و مجدداً تسریع در رسیدگی هر چه زودتر به این گونه پرونده ها را خواستار شدند.

کد N369038