از سوی افخم صورت گرفت:

محکومیت شدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه

سیاست خارجی

ملت قهرمان فلسطین و گروه‌های جهادی نه تنها تسلیم این فشارها و شرایط سخت و محنت‌آور کنونی نخواهند شد، بلکه بر عزم و وحدت آنها در تمسک به روح مقاومت و مقابله جدی با توطئه‌های رژیم صهیونیستی افزوده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به فلسطینیان بی دفاع در نوار غزه و تعرض به روزه‌داران فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدیداً محکوم نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرضیه افخم تأکید کرد: ملت قهرمان فلسطین و گروه‌های جهادی نه تنها تسلیم این فشارها و شرایط سخت و محنت‌آور کنونی نخواهند شد، بلکه بر عزم و وحدت آنها در تمسک به روح مقاومت و مقابله جدی با توطئه‌های رژیم صهیونیستی افزوده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی برای تخصیص بودجه جهت اجرای پروژه‌های مختلف در قدس با هدف سیطره کامل بر این منطقه را اقدامی خطرناک در جهت هتک حرمت مقدسات و تحریک جـامعه جهانی دانسته و با تـوجه بـه جایگاه رفیع قدس نـزد مسلمانان از سازمان ملل، نهادهای حقوقی، بین‌المللی و علاقه‌مندان به این سرزمین مقدس درخواست نمود در مقابل این اقدامات غیر قانونی و توسعه طلبانه صهیونیست‌ها واکنش جدی نشان داده و آن را محکوم نمایند.

کد N369027