برپایی دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در قم

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم با حضور ناشران، هنرمندان و موسسات مختلف از پنجم ماه مبارک رمضان در مجتمع ناشران قم آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حامد حجتی در جمع خبرنگاران به استقبال چشمگیر از اولین دوره این نمایشگاه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه از روز پنجشنبه پنجمین روز ماه مبارک رمضان در مجتمع ناشران افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم به مدت 10 شب از ساعت 21:30 تا 2 بامداد میزبان علاقمندان خواهد بود.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از حضور 150 ناشر در این نمایشگاه خبر داد و افزود: نزدیک به 50 هنرمند برجسته و تعداد قابل توجهی از موسسات قرآنی و موسسات فعال در حوزه نرم افزار در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

این مسئول فرهنگی، بخش کودک و نوجوان را از بخش‌های ویژه این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: بخش کودک و نوجوان با همکاری شهرداری قم در نمایشگاه قرآن کریم برپا می‌شود.

حجتی گفت: به عبارتی دیگر، اصحاب فرهنگ و هنر استان قم در این 10 روز به صورت جدی فعالیت خواهند داشت و همگی تمام توان خود را برای هرچه بهتر برگزاری این نمایشگاه به کار گرفته‌اند.

به گفته معاون فرهنگی هنری مدیرکل ارشاد قم؛ علاوه بر برنامه‌های جاری، برنامه‌های جنبی مختلفی از جمله شبی با قرآن و حضور جدی گروه‌های قرآنی در این نمایشگاه برنامه ریزی شده است.

حجتی، اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه را بیان کرد و گفت: استفاده عموم مردم از توان فرهنگی استان، انس بیشتر مردم با قرآن در ماه مبارک رمضان و همچنین آشتی دادن مردم با قشر هنرمند به ویژه هنرمندان دینی و آیینی، از اهداف اصلی ما برای برپایی نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در قم است.

این مسئول فرهنگی، از حضور انجمن‌های هنری هفت گانه وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و 30غرفه هنری دیگر در نمایشگاه خبر داد و افزود: محصولات عرضه شده در نمایشگاه بزرگ قرآن کریم از جمله کتاب‌ها و آثار هنری با تخفیف ویژه‌ای به علاقمندان ارائه می‌شود.

انتهای پیام

کد N368980