افزایش معرفت دینی دانشجویان غیرایرانی مهم‌ترین هدف برنامه‌های ماه رمضان است

یک کارشناس فرهنگی دفتر نهاد رهبری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه رمضان با هدف افزایش معرفت دینی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

حجت‌الاسلام مهدی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، گفت: در ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌های مختلفی جهت ارتقای بینش و بصیرت دینی با استفاده از آموزه‌های اسلامی در بخش‌های قرآنی، ورزشی، سیاسی و اجتماعی در بخش دانشجویان غیرایرانی برگزار می‌شود.

وی افزود: قبل از فرارسیدن ماه مبارک رمضان، با هدف فضاسازی معنوی نمازخانه‌ها با همکاری دانشجویان غیرایرانی، مراسم غبارروبی و عطر افشانی نمازخانه خوابگاه‌های دانشجویی انجام و ادعیه مربوط به ماه رمضان در نمازخانه‌ها نصب شده است.

کارشناس فرهنگی دفتر نهاد رهبری در امور دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تصریح کرد: امسال مطابق هماهنگی‌های انجام شده مبلغینی از قم در دو خوابگاه خواهران و برادران به صورت شبانه روزی مستقر شده و به تبلیغ چهره به چهره مسائل دینی در جهت معرفت‌افزایی دینی و مذهبی و معرفی دین مبین اسلام و مشاوره دینی می‌پردازند.

وی ادامه داد: افطاری روزه‌داران، هر سال در خوابگاه‎های دانشجویی برادران و خواهران غیرایرانی جهت آشنایی دانشجویان با فرهنگ اطعام و احسان روزه‌داران، هر شب همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء و بیان احکام دینی با حضور دانشجویان برگزار می‌شود.

محمودی افزود: در بخش فعالیت‌های قرآنی، علاوه بر جزءخوانی هر روزه قرآن کریم در نمازخانه و خوابگاه‌ها برگزاری محافل انس با قرآن، مناجات سحری، مسابقات قرآن، آموزش مقدماتی قرآن و بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در دو بخش خواهران و برادران از جمله برنامه‌های قرآنی خواهد بود.

کارشناس فرهنگی دفتر نهاد در امور دانشجویان غیر ایرانی تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های فرهنگی، جلسات اکران و نقد فیلم‌های مستند، مذهبی و اجتماعی از جمله برنامه‌های ورزشی ویژه دانشجویان غیرایرانی خواهد بود.

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های مذهبی، سیاسی و اجتماعی توضیح داد: برگزاری مراسم رحلت حضرت خدیجه(س)، شرکت هر هفته دانشجویان غیرایرانی در نماز عبادی و سیاسی جمعه، جشن میلاد امام حسن(ع) با هدف بزرگداشت شخصیت و مقام کریم اهل بیت(ع) و آشنایی با سیره و تبیین نقش ایشان، شرکت در راهپیمایی روز قدس با هدف آشنایی دانشجویان غیرایرانی با اهمیت این روز و برگزاری مراسم ویژه عید فطر شامل نماز عید فطر و تبریک عید سعید فطر همراه با پذیرایی ویژه از دانشجویان غیرایرانی از جمله برنامه‌های این بخش خواهد بود.

محمودی به برنامه‌های ویژه شب قدر اشاره کرد و گفت: شرکت در احیای شب قدر و انجام اعمال مخصوص در فضای دانشجویی، برگزاری مراسم شهادت امیرالمومنین(ع) و معرفی سیره عبادی سیاسی و نقش برجسته ایشان در اسلام و همچنین فضیلت ایشان در نگاه پیامبر اکرم(ص) از جمله برنامه‌های ویژه شب‌های قدر و ایام سوگواری امام علی(ع) خواهد بود.

کارشناس فرهنگی دفتر نهاد در امور دانشجویان غیرایرانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این برنامه‌ها هر گروه از دانشجویان غیرایرانی که دارای برنامه فرهنگی و دینی باشند و با فضای ماه رمضان تناسب داشته باشد با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کد N368947