رییس کمیسیون اصل 90 مجلس:

شهرداران کلانشهرها به کمیسیون اصل 90 مجلس می روند

اقتصادی,شهرداری

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون در آینده نزدیک درباره تغییر کاربری اراضی نشستی با شهرداران کلانشهرها برگزار می کند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدعلی پورمختار» روز سه شنبه از روند رو به افزایش تغییر کاربری پارک ها، فضاهای سبز و اراضی کشاورزی در کشور به ویژه کلانشهرها انتقاد کرد و اظهارداشت:

اقدام شهرداری ها در صدور مجوز برای تغییر کاربری اراضی ها مغایر با منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: شهرداری ها در افزایش تغییر کاربری اراضی نقش بسیار زیادی دارند که این اقدام خلاف منویات رهبر معظم انقلاب و مغایر با برخی قوانین موجود کشور است.

نماینده بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهرداری ها برای کسب درآمد بیشتر میلیاردها تومان با استفاده از خلاء قانونی اقدام به صدور مجوز تغییر کاربری اراضی به مراکز تجاری، مسکونی و اداری می کنند.

پور مختار از برگزاری نشست مشترک کمیسیون اصل 90 مجلس با شهرداران کلانشهرهای کشور خبر داد و گفت: این نشست در آینده ای نزدیک با هدف بررسی وضعیت و رسیدن به راهکاری برای جلوگیری از واگذاری اراضی کشاورزی و فضاهای سبز برگزار می شود.

وی افزود: قرار است در هفته های آینده جلساتی با وزیران کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور برای مبارزه با زمین خواری در این کمیسیون برگزار شود.

سیام**2025**1336
کد N368927