مسکو: تصمیم آمریکا برای ارائه کمک‌ بیشتر به مخالفان سوری اقدامی عجیب است

سوريه

در سایه اعلام "خلافت" از سوی داعش، مسکو تصمیم واشنگتن مبنی بر اختصاص مبلغ 500 میلیون دلار برای کمک به مخالفان "میانه رو" در سوریه را اقدامی عجیب توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اعلام "خلافت" از سوی داعش در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه اظهار کرد: ما از شرکای خود در جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا به ارزیابی دقیق حوادث اخیر در سوریه و عراق بپردازند و از اتخاذ سیاست‌های دوگانه در این خصوص پرهیز کنند و دست به اقداماتی نزنند که نه تنها مانع از تهدیدهای گروه‌های تروریستی در خاورمیانه نمی‌شود، بلکه باعث تشدید این تهدیدها می‌شود.

وی عنوان داشت: درخواست دولت آمریکا از کنگره مبنی بر اختصاص 500 میلیون دلار برای مجهز کردن کسانی که کاخ سفید آن‌ها را مخالفان مسلح "میانه‌رو" می‌خواند، اقدامی بسیار عجیب است.

لوکاشویچ خاطرنشان کرد: با بررسی بیشتر متوجه می‌شویم اختصاص این مبلغ کمی نیست و این تصمیم به تحکیم "خلافت" از سوی داعش کمک خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه افزود: تحلیلگران بر این باورند آنچه که اتفاق افتاده است، آغازی برای دوره جدید اقدامات تروریستی در سطح جهانی است.

لوکاشویچ در پایان به اقدام تندروها در غرب سوریه در کشتن 9 تن و به صلیب کشیدن آن‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N368894