افطاریهای میلیونی و تبلیغ حضور هنرمندان درآن، صدای نمایندگان مجلس را درآورد

خانه ملت نوشت:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از انتشار پیامک‌های تبلیغاتی برای برگزاری افطاری‌های میلیونی با حضور ستارگان سینما و تلویزیون٬ گفت: چرا باید برای حضور هنرمندان در مراسم‌های افطاری هزینه‌های گزافی پرداخته شود در حالی که بسیاری ازمردم حتی برای تهیه افطاری ساده نیز از تمکن مالی برخوردار نیستند.

مهدی عیسی‌زاده با یادآوری انتشار پیامک‌های تبلیغاتی برای برگزاری مهمانی‌های مجلل به بهانه افطار در ماه مبارک رمضان با حضور ستارگان سینما و تلویزیون٬ گفت: برگزاری مراسم‌های این‌چنینی علاوه بر ترویج مصرف‌گرایی، به تجمل پرستی و دوری از آرمان‌های دینی منجر خواهد شد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه ماه مبارک رمضان٬ ماه رسیدگی به امور ایتام٬ بی‌سرپرستان و کمک به اقشارضعیف جامعه است٬ گفت: کجای دیدن مقدس اسلام ترویج مصرف‌گرایی را مثبت خوانده که اکنون چنین سفره‌هایی با پول‌های کلان در گوشه و کنار کشور باز می‌شود؟

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی٬ گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند دوری ازمصرف‌گرایی و اقدامات تجملاتی به ویژه در ماه مبارک رمضان است.

او با بیان اینکه حضورهنرمندان در مراسم‌های افطاری برخی ارگان‌ها یا شرکت‌ها با صرف هزینه‌های گزاف مثال واضح نقض عدالت است٬ گفت: چرا باید برای حضور هنرمندان در مراسم‌های افطاری هزینه‌های گزافی پرداخته شود در حالی که بسیاری ازمردم حتی برای تهیه افطاری ساده نیز از تمکن مالی برخوردار نیستند.

این نماینده مردم درمجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه ماه رمضان فرصتی برای انجام کارهای خیر و کمک به مردم است٬ گفت: امید است با هدایت منابع مالی در این ماه عزیز به سمت و سوی مکان‌های خیریه، ثواب اخروی نصیب افراد شود.

عیسی‌زاده با بیان اینکه اسراف در هیچ زمانی با روح اقتصاد مقاومتی سازگار نیست٬ گفت: باید برای جلوگیری از برگزاری میهمانی‌های تجملی به ویژه در ماه مبارک رمضان نظارت بیشتری وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: هدایت منابع مالی به سمت و سوی رونق اقتصاد کشور که از سویی به کاهش بیکاری و بهبود شرایط زندگی مردم کمک می‌کنند بی‌شک بهتر از برگزاری مهمانی‌های اشرافی است.

 

23231

 

کد N368814