مقام آلمانی:اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم روسیه امروز تصمیم می گیرد

روسیه

تهران- ایرنا- یک عضو مجلس آلمان از حزب حاکم ˈاتحادیه کریستین دموکراتˈ روز سه شنبه گفت: اتحادیه اروپا امروز (سه شنبه)در مورد تشدید تحریم ها علیه روسیه تصمیم می گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، ˈنوبرت روئتگنˈ رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس عوام آلمان موسوم به بوندستاگ با اشاره به شکست در رسیدن به توافقی برای تثبیت وضعیت اوکراین، افزود : امروز تصمیم نهایی می شود.

وی یادآور شد: اتحادیه اروپا مطالبات روشن و قابل انجام خود را از ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه خواسته است؛ اما مسکو به هیچ وجه به این مطالبات توجه نکرده و در این وضعیت اعمال تحریم های جدید علیه روسیه اجتناب ناپذیر است.

روئتگن که عضو حزب اتحادیه دموکرات مسیحی به رهبری ˈانگلا مرکلˈ صدراعظم آلمان نیز هست، ادامه داد : اتحادیه اروپا بر سر مطالبات خود هست و باید باشد، درغیر این صورت اعتبار خود را از دست می دهد و نمی تواند برای تنش زدایی و حفظ ثبات اوکراین گام بر دارد.

ˈپترو پوروشنکوˈ رییس جمهوری اوکراین بامداد سه شنبه اعلام کرد نیروهای دولتی عملیات علیه جدایی طلبان طرفدار روسیه را در شرق اوکراین از سر می گیرند؛ بعد از اینکه آتش بس بین طرفین شامگاه دوشنبه پایان یافته بود پوروشنکو گفت که جدایی طلبان آتش بس را پیش از این نقض کرده اند.

سخنان رییس جمهوری اوکراین چند ساعت بعد از آن بیان شد که سران آلمان و فرانسه تلفنی با ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه گفت و گو کرده و خواستار تمدید آتش بس شدند.

ˈفرانسوا اولاندˈ رییس جمهوری فرانسه و ˈآنگلا مرکلˈ صدراعظم آلمان پیش از گفت و گوی تلفنی سران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان که برای دومین بار طی دو روز گذشته برگزار می شد، هشدار اتحادیه اروپا نسبت به تحریم های جدید علیه روسیه را تکرار کرده بودند، مگر اینکه کرملین به روشنی جدایی طلبان فعال در شرق اوکراین را برای خلع سلاح تحت فشار قرار دهد.

تحریم های بیشتر می تواند همه بخش های اقتصاد روسیه را تحت تاثیر قرار دهد و این کشور را از بازار500 میلیون نفری مصرفی کشورهای عضو اتحادیه اروپا محروم کرده و به رکود اقتصادی جدی وارد کند.

اروپام**9157 ** 1064
کد N368670