تردید ژنرال سابق ارتش پاکستان در انجام عملیات علیه شبه‌نظامیان

مدیر اجرایی سابق روابط عمومی سرویس‌های داخلی پاکستان فاش کرد که ارتش سه سال پیش در آستانه انجام عملیات نظامی در وزیرستان شمالی بود اما رئیس سابق ارتش در انجام این کار تردید داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه نیشن، مدیر اجرایی سابق روابط عمومی سرویس‌های داخلی پاکستان در مصاحبه‌ای با شبکه خبری بی.بی.سی گفت: فرماندهی ارتش پاکستان در سال 2010 تمامی اقدامات برای حمله به وزیرستان شمالی را اندیشیده بود اما در آخرین دقایق ژنرال اشفق کیانی، رئیس سابق ارتش نسبت به انجام این عملیات نارضایتی خود را ابراز داشت و حمله صورت نگرفت.

وی افزود: تصمیماتی بعد از آن برای انجام عملیات صورت گرفت تا یکبار برای همیشه وزیرستان شمالی از وجود شبه‌نظامیان و تروریست‌ها پاک شود اما بازهم حمله‌ای صورت نگرفت.

این مقام سابق روابط عمومی سرویس‌های داخلی پاکستان در پاسخ به سوالی در این باره که آیا دلیلی وجود داشته که ژنرال کیانی تمایلی به انجام این حمله نداشته، گفت: ژنرال کیانی اصلا تمایلی به انجام این حمله نداشت و فکر می‌کرد که این حمله و عملیات بر شخصیت او لطمه می‌زند و مردم بعدها خواهند گفت که او تصمیم شخصی گرفته است، به همین خاطر دستور حمله را صادر نکرد.

این تاخیر در انجام عملیات باعث تقویت مواضع شبه‌نظامیان در وزیرستان شمالی شد و آن‌ها موفق شدند تا با گروه‌های تروریستی دیگر نیز ارتباط برقرار کنند. تصمیم برای حمله با توجه به گزارش‌ها و رایزنی‌های مقام‌های نظامی در منطقه صورت گرفته بود.

انتهای پیام

کد N368363