دولت هنگ کنگ حفظ ثبات در راهپیمایی سالانه را خواستار شد

دولت هنگ کنگ امروز (سه‌شنبه) به ساکنان تاکید کرد تا همزمان با برگزاری راهپیمایی سالانه، باعث تضعیف ثبات و عظمت این دولت‌ شهر نشوند.

دولت هنگ کنگ امروز (سه‌شنبه) به ساکنان تاکید کرد تا همزمان با برگزاری راهپیمایی سالانه، باعث تضعیف ثبات و عظمت این دولت‌ شهر نشوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، راهپیمایی سالانه هنک‌کنگی‌ها پس از استعمار 99 ساله انگلیس و پیوستن مجدد به چین هر ساله اول ژوئیه برگزار می‌شود ولی این بار بر آزادی کامل تعیین رهبری برای این دولت‌ شهر تمرکز خواهد داشت.

این راهپیمایی احتمالا بزرگترین راهپیمایی از سال 2003 محسوب می‌شود، زمانیکه نیم میلیون هنگ کنگی علیه پیشنهاد قوانین ضد خرابکارانه که بعدا ملغی شد، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

لیونگ چان-یینگ، مدیر اجرایی هنگ کنگ در هفدهمین سالگرد بازگشت این دولت شهر زیر لوای چین گفت: دولت به شدت تلاش می‌کند تا اتفاق نظر را در اصلاح سیاسی برای دور دوم انتخابات در تعیین رهبری آتی هنگ کنگ به سال 2017 به دست آورد.

وی افزود: تنها با ابقای ثبات در هنگ کنگ می‌توانیم ثبات اقتصادی خود را حفظ کنیم و سطح زندگی مردم را بهبود بخشیم.

در همین حال، اقدامات و تدابیر امنیتی در این دولت شهر افزایش یافته و همزمان بانک‌ها و کمپانی‌ها تدابیر امنیتی و احتیاطی اندیشیده‌اند تا در صورت تظاهرات و بسته شدن جاده‌ها و مسیرهای تردد در روز چهارشنبه بتوانند فعالیت داشته باشند.

جانسون یئونگ، مدیر جبهه حقوق بشر مدنی گفت: ما می‌توانیم ببینیم که پکن در حال نابود کردن خودمختاری هنگ کنگ است. ما می‌خواهیم نشان بدهیم از سرکوب پکن نمی‌هراسیم.

در رفراندوم غیر رسمی آنلاین هنگ کنگی‌ها درانجام اصلاحات برای تعیین رهبری جدید این دولت شهر، 10 درصد از هفت میلیون جمعیت این شهر یا به عبارتی 792 هزار تن به برگزاری رفراندوم رای دادند.

هنگ کنگ به سال 1997 با خودمختاری گسترده و با فرمول یک کشور، دو سیستم که اجازه برگزاری چنین راهپیمایی‌ها در آن وجود دارد، به پکن بازگردانده شد.

سازمان دهندگان این راهپیمایی‌ها می‌گویند که احتمالا نیم میلیون تن به خیابان‌های هنگ کنگ می‌آیند.

انتهای پیام

کد N368288