با صدور حکم نهایی/

بانک پاریباس به پرداخت 8.83 میلیارد دلار جریمه محکوم شد 

ایران در جهان

دادگاه نیویورک آمریکا عصر روز  گذشته جریمه بانک بی ان پی پاریباس فرانسه را اعلام و این بانک را به اتهام ارتباط مالی با ایران و چند کشور دیگر به پرداخت هشت میلیارد و 830 میلیون دلار جریمه محکوم کرد. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، روز گذشته وکیل بانک بی ان پی پاریباس در دادگاه نیویورک حاضر شد و در جریان رای صادر شده علیه این بانک قرار گرفت. 

بر اساس این گزارش، دادگاه نیویورک این بانک را در مورد پنهان کاری و همچنین ارائه اسناد غلط مجرم شناخته است. در هقته گذشته اعلام شده بود که این بانک با پرداخت 9 میلیارد دلار جریمه موافقت کرده است. 

تحقیقات وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که این بانک دست کم 100 میلیارد دلار به ایران، کوبا و سودان پول منتقل کرده است.

این بانک به دلیل آنچه که زیر پا گذاشتن تحریمهای آمریکا علیه ایران از سوی این بانک خوانده شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به پرداخت جریمه محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، در آخرین دور از مذاکرات مقامات بانک پاریباس و وزارت خزانه داری آمریکا، این بانک فرانسوی پیشنهاد داده بود که در ازای پرداخت یک میلیارد دلار قضیه را حل و فصل کند اما واشنگتن این پیشنهاد را قبول نکرده است.