معاون وزیر خارجه:

اجازه نمی دهیم پسماند های رژیم صدام با امنیت منطقه بازی کنند

سیاست خارجی

معاون وزیر امور خارجه کشورمان و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه بر مقابله همه جانبه با گروه تکفیری تروریستی داعش در عراق تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، میخائیل باگدانوف در دیدار حسین امیرعبداللهیان با انتقاد از اوضاع متشنج منطقه ، رایزنی مستمر با ایران برای حل و فصل بحران های منطقه ای به ویژه در عراق و سوریه را خواستار شد.

وی افزود: ایران و روسیه دیدگاههای مشترکی درباره مسایل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دارند که مهمترین آن لزوم مقابله جدی با پدیده تروریسم است.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه نیز گفت: تهران و مسکو در قبال تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه دیدگاههای مشترکی دارند و اجازه نخواهند داد که پسماندهای رژیم صدام با امنیت منطقه بازی کنند.

وی افزود : برخی طرف های منطقه و خارج از منطقه با استفاده از ابزار گروه تروریستی تکفیری در حال بازی با امنیت منطقه هستند اما این طرف ها یا باید رفتار خود را سازنده کنند و یا باید در انتظار تبعات منفی اقدامات خود باشند.

معاون وزیر خارجه کشورمان همچنین درباره تحولات سوریه گفت: پس از انتخابات ریاست جمهوری سوریه ؛ روند سیاسی در این کشور باید تکمیل شود و همه طرف باید در مبارزه با تروریسم به دولت کمک کنند.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد : دیدگاه ما آن است که در سوریه باید دولتی تشکیل شود که خواسته های همه طرف ها را مورد توجه قرار دهد.