مطبوعات جهان؛ مرد پشت پرده‌ی آمریکا به وین می آید

مذاکرات هسته ای, مطبوعات جهان

"حضور مرد پشت پرده‌ی آمریکا در دور جدید مذاکرات هسته ای"، "جدیت مذاکره کنندگان ایرانی"، "درخواست ایران از 1+5" و ... از جمله اخبار امروز رسانه ها و مطبوعات جهان می باشند.

به گزارش آفتاب به نقل از جام نیوز؛ با نزدیک شدن به دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، اخبار مربوط به این مذاکرات توجه بسیاری از رسانه ها و مطبوعات جهان را جلب کرده و عناوین امروز (سه شنبه 10 تیرماه 93) این رسانه ها را به خود اختصاص داده است:
خبرگزاری انگلیسی رویترز (Reuters):
انتظار می رود، بیل برنز، معاون وزارت خارجه آمریکا در گفتگوهای ایران و 1+5 در وین شرکت کند. هدف از این مذاکرات رسیدن به توافق هسته ای پیش از ضرب الاجل 20جولای می باشد.
حضور بزنز، که مذاکرات محرمانه و پشت پرده بین ایران و آمریکا را هدایت می کرد و به نتیجه بخش بودن توافق موقت با ایران در ماه نوامبر کمک کرد، راه گفتگوهای دوجانبه بین واشنگتن و تهران (دو دشمن قدیمی) را در این دور از مذاکرات باز کرده است.
واشنگتن پست (wp): امکان رسیدن به توافق هسته ای با ایران هنوز وجود دارد اما زمان در حال اتمام است.
مذاکره کنندگان ایرانی در سراسر زمان گفتگوها جدی بوده اند. ایران همچنین انتظارات را با تعهد خود به "برنامه اقدام مشترک" برآورده کرده و زمان و فضای مناسب برای ادامه مذاکرات جامع را فراهم آورده است.
یو اس ای تودی (USAToday):
مذاکرات هسته ای ایران در جستجوی توافق نهایی ازسر گرفته می شود.
درحالیکه ضرب الاجل 20 جولای برای رسیدن به توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی نزدیک می شود، یافتن راهی برای حل بن بست درمورد اندازه و میزان تولید سوخت هسته ای توسط تهران، مساله ای کلیدی در رسیدن به توافق می باشد. مذاکره کنندگان روز چهارشنبه دور بعدی گفتگوها را آغاز می کنند.
ایندیا ریپابلیک (Indianrepublic): ایران، مصرانه از قدرت های جهانی خواست، برای نهایی کردن توافق هسته ای "واقع گرا" باشند.
عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران گفت: 1+5 باید در مذاکرات هسته ای با ایران "واقع گرا" باشد و در این صورت، رسیدن به نتیجه، ممکن خواهد بود.
صدای روسیه (Voiceofrussia): دیپلمات های ارشد روسیه و ایران، برای آماده سازی دور جدید مذاکرات هسته ای، بحث و رایزنی کردند.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیرخارجه روسیه، روز دوشنبه با مهدی صناعی، سفیر ایران در مسکو دیدار کرد. ریابکوف و صناعی جهت آمادگی برای دور جدید مذاکرات بین ایران و 1+5، گفتگو کردند.
کد N367956