کمیته امداد امام خمینی(ره ) 56 مرکزآموزشی در تاجیکستان تاسیس کرد

کمیته امداد,دوشنبه

دوشنبه ـ ایرنا ـ مسوول دفتر نمایندگی کمیته امداد امام خمینی (ره ) در تاجیکستان گفت: این نهاد با همکاری وزارت کار و امور اجتماعی تاجیکستان در سه سال اخیر56 مرکز آموزشی در زمینه های مختلف فنی و حرفه ای تاسیس کرده است.

ˈمهدی عبادیˈ روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مراکز رشته های خیاطی، کامپیوتر، نگین تراشی، زرگری، جوشکاری، لوله کشی، قالیبافی و بافندگی آموزش داده می شود و تاکنون حدود 16 هزار نفر افراد کم بضاعت و بدون سرپرست از جمله زنان و جوانان آموزش دیده اند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره ) تاجیکستان، به طور مستقل 26 مرکزآموزشی را با سرمایه گذاری خود در شهر و نواحی استانهای ختلان، سغد و بدخشان و نواحی تابع شهردوشنبه افتتاح کرده است.

مسوول دفتر نمایندگی کمیته امداد امام خمینی (ره) تاجیکستان گفت: افراد متقاضی کار در این کارکاهها، تخصصهای لازم را فرا گرفته و سپس اقدام به راه اندازی واحد های تولیدی می کنند یا این که در مراکز فنی مشغول به کار می شوند.

عبادی افزود: این کارگاههای آموزشی باعث شده است تا جوانان و افراد جویای کار در این کشور برای خود فرصتهای شغلی فراهم کنند و در نتیجه از روند مهاجرت به روسیه کاسته می شود.

وی همچنین گفت : کمیته امداد امام خمینی (ره) 187 دانشجوی مدارس عالی تاجیکستان را تحت پوشش دایمی خود قرار داده است.

عبادی افزود : این نهاد در سال گذشته مواد غذایی برای حدود دو هزار خانواده محروم و نیازمند تاجیک تامین کرد.

کمیته امداد امام خمینی (ره ) طی 19 سال فعالیت خود در تاجیکستان به صدها هزار خانواده کم بضاعت و نیازمند تاجیک در زمینه های مختلف کمک کرده است.

این کمیته در تاجیکستان دارای یک دفتر مرکزی در دوشنبه، شش شعبه نمایندگی در سایر نواحی،20 شعبه توزیع کالا و مواد غذایی و 56 کارگاه آموزشی است.

مسوول کمیته امداد تاجیکستان تصریح کرد که دراین مدت به 10 هزار خانواده محروم و نیازمند، مستمری و به 130 هزار خانوار خدمات بهداشتی و درمانی ارایه شده، ضمن این که سه هزار واحد مسکونی مددجویان را نیز تعمیر و بازسازی شده است.

آساق **ه.ص** 1579**1577
کد N367861