500 کارگر ترک هنوز در عراق باقی مانده اند

کارگران ترک

آنکارا- ایرنا- طی دو هفته گذشته 9 هزار و 500 کارگر ترک از عراق خارج شده اند، اما هنوز500 کارگر ترک در عراق باقی مانده اند.

به گزارش منابع خبری ترکیه، کارگران ترک با استفاده از فرودگاه های بغداد، نجف و بصره، همچنین فرودگاه های اردن و عراق به ترکیه منتقل شده اند.

منابع خبری ترکیه اعلام کردند: کارگران باقیمانده ترک در عراق را عمدتا افرادی که ویزای کار و یا گذرنامه های آن ها به پایان رسیده و امکان خروج از عراق را ندارند، تشکیل می دهند.

به نوشته این منابع خبری، برخی از این کارگران در زندان بسر می برند و گفته می شود که گذرنامه های برخی از آن ها نیز در دست شرکت های عراقی که مطالباتی از شرکت های ترک دارند، می باشد.

براساس این گزارش، کارگرانی که از عراق خارج شده اند عمدتا در بغداد و یا مناطقی که در حال حاضر درگیری با تروریست های داعش در آن ها ادامه دارد، اشتغال داشتند و شرکت ها و کارگران ترک در استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک در بخش کردستان شمال عراق به فعالیت های خود ادامه می دهند.

پس از گروگان گیری 32 راننده ترک از سوی نیروهای داعش پس از اشغال موصل، ترکیه اقدام به خارج کردن کارگران ترک شاغل در عراق کرد.

به رغم گذشت بیش از سه هفته تاکنون رانندگان و منسوبین سرکنسولگری ترکیه در موصل که از سوی تروریست های داعش گروگان گرفته شده اند، آزاد نشده اند و بدلیل ممنوعیت پخش اخبار در مورد این عده اطلاعات چندانی از آن ها در ترکیه منتشر نمی شود.

خاورم**2012**7074**1275
کد N367829