با اشاره به ادعای " خلافت اسلامی " از سوی داعش؛

نقوی حسینی: حمایت‌ بی‌دریغ آمریکا و کشورهای منطقه موجب بلندپروازی داعش شده است

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعای " خلافت اسلامی " از سوی گروهک داعش گفت که حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای منطقه از داعش باعث چنین بلند پروازی‌هایی شده است.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هنوز معلوم نیست گروهک داعش چه جایگاهی دارد. آنها یک گروهک تروریستی مورد حمایت آمریکا و عربستان هستند که ادعای خلافت اسلامی هم می‌کنند!

وی افزود: حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای منطقه از داعش و این که برخی کشورهای منطقه با دلارهای نفتی پشت این‌ها می‌ایستند و امکانات مالی و تسلیحاتی در اختیارشان قرار می‌دهند باعث می‌شود آنها داعیه تسخیر جهان را هم سر دهند. لذا این حمایت‌هاست که داعشی ها را وا می‌دارد چنین بلند پروازی‌هایی کنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید تحلیل کشورهای حامی داعش در منطقه این باشد که چون آنها خودشان این گروهک را تقویت و پشتیبانی کردند به آنها آسیبی نخواهند رساند اما ما معتقدیم حتما هدف بعدی‌ این گروهک، دولت‌های حامی در منطقه هستند وقتی آنها در عراق موفق نشوند همانطور که در سوریه موفق نشدند، قطعا به کشورهایی بر می‌گردند که از آنها حمایت کردند و پول وامکانات در اختیار آنها قرار دادند.

نقوی حسینی با بیان این که برخی کشورهای منطقه که از گروه‌های تروریستی مثل داعش حمایت می‌کنند به دلیل نداشتن پشتیبانی مردمی به شدت آسیب پذیر هستند، یاد آور شد: یکی از دلایلی که این حکومت‌ها از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند این است که فکر می‌کنند با حمایت کردن از آنها از آسیب‌هایشان در امان می‌مانند اما ما معتقدیم حتما این آسیب‌ها به همین حکومت‌ها برمی‌گردد و چون آنها به صورت شیخ و شیوخی و طایفه سالاری حکومت‌هایشان را اداره می‌کنند و ریشه مردمی ندارند به شدت آسیب پذیرند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تحلیل ادعای خلافت اسلامی از سوی داعش نیز تصریح کرد: آنها سعی می‌کنند با انتخاب شعارها و واژه‌هایی چتر خود را گسترده‌تر کنند و سلایق و علایق مختلف را به سوی خود جذب کنند اما اولا اقدامات جنایتکارانه آنها و ثانیا اتحاد و یکپارچگی بین علما و مراجع شیعه و سنی در عراق باعث می‌شود آنها نتوانند وضع موجودیت‌شان را هم حفظ کنند چه رسد به این که بتوانند از این شعارها و واژه‌ها بهره برداری کنند.

انتهای پیام

کد N367772