سخنگوی وزارت خارجه آمریکا : انتخاب مسوولان عراق بر عهده نمایندگان این کشور است

عراق

نیویورک - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه سران عراق در دیدار با جان کری ملزم و متعهد به انتخاب فرایند سیاسی شدند، گفت: ما نمی دانیم که نتیجه نشست آتی پارلمان این کشور چه خواهد شد و انتخاب نخست وزیر برعهده عراقی ها است.

به گزارش ایرنا جن ساکی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص آینده عراق گفت : ما براین باوریم که گروههای مختلف عراقی باید با اتحاد و همدلی در برابر تهدیدات اخیر بایستند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش کاخ سفید به خرید تجهیزات نظامی توسط عراقی ها از روس ها گفت : عراق از سال ها قبل برای تامین نیازهای امنیتی مشروع خود از چندین کشور از جمله روسیه، کره جنوبی و چک سلاح خریداری می کند.

ساکی با بیان اینکه آمریکا مشکلی با این اقدام دولت عراق ندارد، گفت : عراقی ها می توانند برای تامین نیازهای مشروع خود از سایر کشورها سلاح و تجهیزات نظامی خریداری کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص تغییر نام گروه تروریستی داعش هم گفت : این گروها در گذشته نیز چنین مسایلی را مطرح می کردند اما مسئله مهم و اساسی این است که این گروهها که با ایجاد رعب و وحشت به دنبال کنترل مردم منطقه هستند، تهدیدی برای امنیت منطقه و جامعه جهانی محسوب می شوند.

اروپام 1908 ** 1552
کد N367698