درخواست بودجه دو میلیاردی اوباما از کنگره برای مقابله با مهاجرت های غیر قانونی به آمریکا

مهاجرت,قانون کار

نیویورک - ایرنا - باراک اوباما رییس جمهوری امریکا به منظور مقابله با مهاجرت های بی رویه و غیر قانونی مردم کشورهای آمریکای مرکزی به آمریکا درخواست بودجه ای دو میلیارد دلاری از کنگره نمایندگان کرد.

به گزارش رسانه های آمریکا، دولت اوباما قصد دارد برای مقابله با مهاجرت های غیر قانونی به آمریکا به ویژه کسانی که از طریق مرز مکزیک وارد این کشور می شوند، اقداماتی جدی اتخاذ کند.

نیروهای مرزبانی آمریکا هفته گذشته اعلام کردند که شمار زیادی از ساکنان کشورهای آمریکا مرکزی به ویژه کودکان، خود را به مرزهای آمریکا با مکزیک رسانده و به دنبال راهی برای ورود به خاک آمریکا هستند.

اصلاح قانون مهاجرت یکی از شعارهای اساسی باراک اوباما در دومین دوره تبلیغات ریاست جمهوری در سال 2012 بود که توانست آرای شمار زیادی از آمریکای لاتین تبارهای این کشور را به خود اختصاص دهد؛ طرحی که اکنون با مخالفت جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان و سنا روبرو است.

اوباما جمهوریخواهان را متهم می کند که با مانع تراشی از اصلاح قانون مهاجرت جلوگیری می کنند.

بر اساس گزارش های اداره مهاجرت آمریکا، بیش از 11 میلیون نفر از مهاجرانی که سال هاست به آمریکا سفر کرده اند، در انتظار دریافت امتیاز شهروندی این کشور هستند.

دولت اوباما مصرانه از نمایندگان کنگره آمریکا می خواهد که قوانین مربوط به اخراج مهاجران غیرقانونی از این کشور را اصلاح کنند، زیرا اوباما معتقد است نیروی انسانی مولد تولید، سرمایه، کارآفرینی و رشد و توسعه اقتصادی در آمریکا است.

هم اکنون میلیون ها مهاجر غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند که نیروی کار ارزانی برای جامعه این کشور محسوب می شوند زیرا آنها بدون داشتن حقوق شهروندی و بیمه ، مشغول انجام سخت ترین کارها و مشاغل با پایین ترین دستمزدها هستند.

برخی از کارشناسان مسایل اجتماعی با انتقاد از این رویه و قانون کار در آمریکا آن را نوعی برده داری مدرن می دانند.

اروپام** 1908**1551
کد N367679