امیرعبداللهیان: ایران و روسیه در خصوص تحولات جاری منطقه موضع مشترک دارند

امیرعبداللهیان,داعش

مسکو - ایرنا- حسین امیرعبداللهیان معاون خاورمیانه و آفریقای عربی وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: ایران و روسیه در خصوص تحولات جاری منطقه به ویژه وضعیت عراق و نیز مساله سوریه اشتراک موضع دارند.

امیرعبداللهیان دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو با اشاره به رایزنی هایش با میخاییل بوگدانف همتای روس خود در باره تحولات جاری منطقه افزود: اجازه داده نخواهد شد که پس مانده های رژیم صدام و گروه های تروریستی تکفیری، امنیت منطقه را به خطر بیاندازند.

وی اضافه کرد: برخی از طرف هایی که در سطح منطقه یا فراتر از از آن با استفاده از ابزار گروه های تروریستی تکفیری در حال بازی با امنیت منطقه هستند، یا باید رفتار سازنده ای در این مسیر در پیش بگیرند و یا منتظر تبعات منفی این گونه قدرتهای نادرست باشند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص موضع ایران و روسیه درباره سوریه اظهار داشت: خوشبختانه انتخابات ریاست جمهوری در سوریه به خوبی برگزار شد و این روند سیاسی باید در آینده تکمیل شود.

وی ادامه داد: معتقدیم همه طرف ها در سوریه باید حکومت و مردم این کشور را در مبارزه با تروریسم یاری دهند تا بتوانیم شاهد تشکیل دولتی در این کشور باشیم که خواسته های همه را مورد توجه قرار دهد.

حسین امیرعبداللهیان معاون خاورمیانه و آفریقای عربی وزیر امور خارجه کشورمان امروز برای یک دیدار کاری دو روزه وارد مسکو پایتخت روسیه شد.

امیرعبداللهیان بعد از ظهر امروز با میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و با وی در خصوص تحولات جاری عراق و نیز مساله سوریه تبادل نظر کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان فردا نیز در یک نشست خبری در مسکو به سوال های نمایندگان رسانه های خبری روسی و خارجی پاسخ می دهد.

اروپام/518 / 1551
کد N367613