عملیات زمینی ارتش پاکستان علیه طالبان در وزیرستان شمالی

سیاسی

مقامات پاکستان اعلام کردند، ارتش این کشور امروز (دوشنبه) در منطقه قبیله نشین وزیرستان شمالی، یک حمله زمینی را آغاز کرده که نشان دهنده مرحله جدیدی در سلسله حملات علیه شبه‌نظامیان طالبان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات پاکستان اظهار داشتند سربازان ارتش این کشور ساعت 9:30 صبح دوشنبه به وقت محلی دست به یک حمله علیه شهر میرانشاه، مرکز استان وزیرستان شمالی زدند.

به گفته این مقامات این حمله پس از دو هفته حملات هوایی و توپخانه‌ای علیه اهداف متعلق به شبه‌نظامیان در این منطقه انجام شد.

این در حالی است که واشنگتن از اسلام آباد خواسته تا حملاتی را علیه پناهگاه‌های شبه‌نظامیان در وزیرستان شمالی پاکستان ترتیب دهد.

مقامات امنیتی پاکستان در شهر میرانشاه به خبرگزاری فرانسه گفتند که سربازان ارتش این کشور در ساعت 3:30 دوشنبه حملات توپخانه‌ای را علیه شهر میرانشاه آغاز کرده و پس از شش ساعت آتشبار توپخانه‌ای حمله زمینی خود را آغاز کردند.

یک مقام امنیتی پاکستان که نام خود را فاش نساخت، اظهار داشت: ارتش پاکستان به منظور حمله زمینی از تانک و خودروی زرهی استفاده می‌کند.

وی افزود: این نیروها همچنین بیمارستان غیرنظامی میرانشاه را نیز تصرف کرده و با آتشبار توپخانه چهار مخفیگاه شبه‌نظامیان را از بین بردند.

همچنین دیگر مقامات امنیتی پاکستان در شهر پیشاور که بزرگترین شهر شمال غرب پاکستان است، این پیشروی را تایید کردند.

واحد ارتباطات ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: این حمله زمینی پس از تخلیه غیرنظامیان انجام شده و سربازان پیاده‌نظام دست به تجسس خانه به خانه زدند.

به گفته ارتش پاکستان در این حمله سربازان این ارتش تاکنون 15 شبه‌نظامی را کشته‌اند و در درگیری‌ها سه سرباز نیز زخمی شده‌اند.

منطقه درگیری برای خبرنگاران ورود ممنوع بوده و بررسی تعداد کشتگان و هویت آنها غیرممکن است.

روز شنبه ارتش پاکستان اظهار داشت که یک فرمانده بلندپایه طالبان پاکستان را کشته و همچنین یک فرمانده برجسته القاعده را که سعی در فرار داشته دستگیر کرده است.

به گفته مقامات پاکستان همچنین ده‌ها هزار خانوار به شهر بانو در نزدیکی وزیرستان شمالی فرار کرده و صدها تن دیگر نیز به سوی دیگر شهرها نظیر لاکی مروات، کاراک و دره اسماعیل خان فرار کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N367216