علیمردانی: تغییر ساعات کاری نیازمند مصوبه مجلس است

سیاسی

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مسیری که دولت در تغییر ندادن ساعات کاری در ماه رمضان انتخاب کرد، مسیر درستی بوده و انتظار هم می‌رفت که دولت قانونمند عمل کند.

محسن علیمردانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در ارزیابی خود از عدم تغییر ساعات کاری در ماه رمضان گفت: در دوره دولت قبل که این کار بدون مصوبه مجلس انجام می‌شد نمایندگان به این موضوع اعتراض داشتند که این کار واقعا غیر قانونی است و دولت نمی‌تواند سلیقه‌ای تصمیم بگیرد.

وی افزود: اینکه ساعات کاری عده‌ای کم شود به دور از عدالت است زیرا اگر قرار است ساعات کاری تغییر یابد باید کارمندان بخش خصوصی یا نیمه دولتی و یا کارگران را هم در نظر گیرد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اعتقاد به این که دولت باید به طور قانونی با اینگونه مسائل برخورد کند گفت: قانون و اهمیت قانونمداری باید اولویت اول همه دولت‌ها باشد و اگر دولت فعلی هم نظرش بر این مسئله است می تواند با همکاری مجلس پیشنهادی دهد و یا ماده واحده‌ای را ارائه کند که شامل همه افراد باشد.

علیمردانی درباره علت سکوت مجلس درقبال نقض قانون توسط دولت قبل در این زمینه اظهار کرد: آن موقع نیز اعتراضاتی انجام شد اما دولت قبل مقید به اجرای قانون نبود؛ حتی گاهی قوانین کشور و نظر شورای نگهبان را قبول نداشت و همکاری خوبی با مجلس نیز نداشت.

وی خاطر نشان کرد: دولت فعلی معتقد است به قانون احترام می‌گذارد و برایش توجه به قانون اولویت اول را دارد لذا طبیعتاً کارهایش را قانونی انجام می دهد و در این زمینه کار دولت قابل احترام است .

این عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: اگر قرار باشد به فرض دولت یازدهم نیز در این زمینه تصمیماتی اتخاذ کند باز هم باید از طرف مجلس مصوبه بگیرد و بعد از آن اجرا کند که در این زمینه باید تمامی اقشار را در برگیرد.

انتهای پیام

کد N367131