یک استاد حوزه تشریح کرد

فضیلت تلاوت سوره جمعه

ماه رمضان

یک استاد حوزه علمیه قم، ماه رمضان را فرصتی گرانبها برای انس بیشتر با قرآن بیان کرد و گفت: ماه رمضان، اوج عبادت و معرفت به خداست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، حجت‌الاسلام محسن گودرزی در کلاس تفسیر سوره جمعه که همزمان با ماه مبارک رمضان در سپاه قدس گیلان در حال برگزاری است، گفت: ماه مبارک رمضان، فرصتی گرانبها برای انس بیشتر با قرآن، تلاوت و تعمیق در آیات الهی است.

وی با بیان این‌که «سوره جمعه با تسبیح و تقدیس پروردگار شروع می‌شود» گفت: در ادامه این سوره خداوند به قسمتی از صفات جمال و اسماء حسناء اشاره می‌کند که در حقیقت مقدمه‌ای برای بحث آیات بعدی است.

این استاد حوزه علمیه قم در فضیلت تلاوت سوره جمعه یادآور شد: در حدیثی از پیامبر(ص) آمده است هر کس سوره جمعه را بخواند خداوند به تعداد کسانی که در نمازجمعه شرکت می‌کنند و کسانی که شرکت نمی‌کنند در تمام بلاد مسلمین به او حسنه می‌دهد.

گودرزی با اشاره به این‌که «ذکر لااله‌الاالله یکی از بهترین عبادت‌هاست» گفت: ماه رمضان اوج عبادت و معرفت به خداست.

وی با بیان این‌که «اطاعت و عبادت از موضوعاتی است که در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است» اضافه کرد: در باب اطاعت از سه چیز می‌توان اطاعت کرد، خدا، رسول خدا و اولی الامر. اما در باب عبادت تنها باید خدا را پرستش کرد.

گودرزی با تاکید بر این‌که «عبادت مختص خداست» افزود: بهترین عبادتگاه نیز حرمین ائمه (ع) است.

انتهای پیام

کد N367008