مرگ30 مهاجر غیرقانونی در ایتالیا

ماموران ساحل

تهران- ایرنا- ارتش ایتالیا شامگاه یکشنبه در سواحل جزیره سیسیل این کشور، جسد 30مهاجرغیرقانونی را یافت که قصد داشتند قاچاقی بوسیله قایق به این کشور وارد شوند.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس از رم، سخنگوی ارتش ایتالیا اعلام کرد : تاکنون 30 جسد از مسافران این قایق ماهیگیری از آب گرفته شده اند. ارتش دلیل کشته شدن این افراد را خفگی به دلیل ازدحام مسافران در این قایق دانسته و اعلام کرده یک فروند کشتی بادبانی این نیرو، حدود 600 نفر را در کانال سیسیل از غرق شدن نجات داده است.

برپایه این گزارش، ارتش ایتالیا همچنین اعلام کرد طی روزهای شنبه و یکشنبه در مجموع یکهزار و 577 مهاجر غیرقانونی را نجات داده است.

از ابتدای سال جاری میلادی، امدادگران ایتالیایی 60هزار مهاجر غیرقانونی را در حال سفر از کشورهای شمال آفریقا به اروپا نجات داده اند.

تعداد مهاجران غیرقانونی در سال جاری میلادی از آمار بی سابقه افزایش مهاجران در بهار عربی سال 2011 که تعداد مهاجران غیرقانونی به 63 هزار نفر در مجموع رسیده بود، فراتر رفته است. آمار این مهاجران در سال 2013 میلادی بر اساس اعلام ارتش ایتالیا 42 هزار نفر است.

ˈآنجلینو آلفانوˈ وزیر کشور ایتالیا اخیرا از اتحادیه اروپا خواسته بود طرحی را برای مقابله با وضعیت نابسامان مهاجران غیرقانونی در دستور کار قرار دهد.

اروپام**9157**1485 ** 1064
کد N366863