تغییرات امنیتی در فرودگاه‌های آمریکا و اروپا با تشدید تهدیدهای تروریستی از عراق و سوریه

سیاسی

با تشدید فعالیت تروریست‌ها و نگرانی از سفر اروپایی‌هایی که برای جنگ به سوریه و عراق رفته‌اند، دولت اوباما از شرکای خارجی خود خواسته است تا تدابیر امنیتی را در فرودگاه‌هایشان افزایش دهند، اجرای این تدابیر در آمریکا نیز در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری ای بی سی در گزارشی اعلام کرد که این اقدامات به دلیل تشدید نگرانی‌هایی مبنی بر فعالیت‌های تروریست‌ها و بازگشت آنها از عراق و سوریه انجام خواهد شد. طبق این گزارش تروریست‌های سوری در تلاش هستند تا نسل جدیدی از بمب‌ها را تولید کنند که می‌توان آن‌ها را با هواپیماهای تجاری قاچاق کرد.

یک منبع آگاه در این باره گفت: این تهدید بسیار متفاوت‌تر و آزار دهنده‌تر از تهدیدهای هوایی پیشین است. این مساله این هفته در نشست کاخ سفید با مقام‌های عالی رتبه آژانس‌های اطلاعاتی مطرح شده است. ماه‌هاست که وزارت امنیت کشور، پلیس فدرال آمریکا (اف بی‌آی) و سایر آژانس‌ها به صورت محرمانه در حال رایزنی در خصوص ارتقای امنیت آمریکا هستند و شرکای خارجی آمریکا را نیز ترغیب می‌کنند تا همین اقدام را انجام دهند. این آژانس‌ها همچنین در حال رایزنی‌ هستند که آیا اعمال تغییرات جدید در فرودگاه‌ها را به صورت علنی اعلام کنند یا خیر.

انتهای پیام

کد N366443