کامرون به رئیس جدید کمیسیون اروپا تبریک گفت/ انگلیسی‌ها خروج از اتحادیه اروپا را خواستارند

سیاسی

دیوید کامرون به رغم مخالفت شدید با نامزدی ژان کلود یونکر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا، انتخاب وی را در این سمت تبریک گفت.

دیوید کامرون به رغم مخالفت شدید با نامزدی ژان کلود یونکر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا، انتخاب وی را در این سمت تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته دیلی تلگراف، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در گفتگوی تلفنی با ژان کلود یونکر، رئیس جدید کمیسیون اروپا، به وی تبریک گفت.

وی قرار است در اول نوامبر جانشین خوزه مانوئل باروسو شود اما باید منتظر تایید پارلمان اروپا بماند.

سخنگوی کامرون گفت: دو طرف در خصوص نحوه همکاری با یکدیگر و اینکه چطور می‌توانند اتحادیه اروپا را به مکانی رقابتی‌تر و منعطف‌تر تبدیل کنند، گفتگو کردند.

به گفته این سخنگو کامرون از تعهد یونکر، نخست‌وزیر پیشین لوکزامبورگ برای یافتن راه‌حلی "منصفانه" برای بریتانیا استقبال کرد و یونکر 59 ساله از حزب دموکرات مسیحی نیز گفت که کاملا متعهد است راه‌حلی برای نگرانی‌های سیاسی انگلیس بیابد.

دیوید کامرون، نخست وزیر ائتلافی انگلیس بر علیه یونکر کمپینی به راه انداخته بود و بر این باور بود انتخاب وی برای هدایت اتحادیه اروپا با 500 میلیون جمعیت، اروپا را به سمت مسیر نادرست سیاسی سوق می‌دهد. در حالی که یونکر به فدرالی کردن اروپا متعهد شده است، کامرون تلاش می‌کند تا اصلاحاتی را انجام دهد که اختیارات را از بروکسل به کشورهای عضو منتقل می‌کند.

در همین حال نظرسنجی جدید روزنامه میل نشان می‌دهد که بیشتر انگلیسی‌ها از خروج از اتحادیه اروپا استقبال می‌کنند. طبق این نظرسنجی 47 درصد از انگلیسی‌ها خواستار خروج و 39 درصد خواستار باقی ماندن در اتحادیه اروپا هستند.

انتهای پیام

کد N366440