هروی در گفت‌وگو با ایلنا:

استیضاح وزیر علوم رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است

مجلس

دلواپسان وزارت علوم بیش از آنکه باید نگران دوره مدیریتی کنونی وزارت علوم باشند باید نگران دوره عملکرد وزارت علوم در دولت سابق می‌بودند که با عملکردشان در آموزش عالی و آمارسازی‌ها، زمینه بسیاری از نابسامانی‌ها را وجود آوردند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر علوم ویرانه‌ای از عملکرد دولت قبل در زمینه آموزش عالی را تحویل گرفته است، تاکید کرد: استیضاح کنونی وزیر علوم رنگ و بوی سیاسی و جناحی به خود گرفته است.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص انتشار اخباری مبنی بر استیضاح وزیر علوم گغت: من هنوز متن استیضاح وزیر علوم را نخوانده‌ام و استیضاح کنندگان نیز درصدد تحویل و اعلام وصول آن به هیات رئیسه مجلس هستند.

وی ادامه داد: کسانی که استیضاح وزیر علوم را پیگیری می‌کنند، امیدوارند به دلیل نقص وزیر در امور جاری درخواست استیضاح را به صحن علنی مجلس بیاورند اما اینکه براساس آیین‌نامه قصوری صورت گرفته است، معلوم نیست.

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش با بیان اینکه استیضاح وزیر علوم رنگ و بوی سیاسی گرفته است، اظهار داشت: اگر قرار باشد که وزیر علوم استیضاح شود باید به دلیل کوتاهی احتمالی وزارت علوم در تولید علوم و پژوهش صورت گیرد که وزارت علوم در این زمینه کوتاهی نکرده است و استیضاح کنونی رنگ و بوی سیاسی و جناحی به خود گرفته است.

هروی با بیان اینکه وزیر علوم ویرانه‌ای از عملکرد دولت قبل در زمینه آموزش عالی را تحویل گرفته است، یادآور شد: هنوز از عمر وزارت وزیر کنونی علوم یکسال نگذشته است و یکسال نیز زمان مناسبی برای بررسی عملکرد وزیر محسوب نمی‌شود اما شاهد تلاش بسیاری از سوی وزارت علوم برای رفع نابسامانی‌ها بوده‌ایم.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دلواپسان وزارت علوم بیش از آنکه باید نگران دوره مدیریتی کنونی وزارت علوم باشند باید نگران دوره عملکرد وزارت علوم در دولت سابق می‌بودند که با عملکردشان در آموزش عالی و آمارسازی‌ها، زمینه بسیاری از نابسامانی‌ها را وجود آوردند.

وی در خصوص برخی از ادعاها مبنی بر اینکه وزارت علوم با مجلس تعامل ندارد، تصریح کرد: من به عنوان مخالف آقای فرجی دانا در هنگام روز رای اعتماد صحبت کردم ولی وزارت علوم تعامل خوبی با مجلس شورای اسلامی دارد و با جدیت مشغول به انجام کار است و تلاش می‌کند تا نواقص را رفع کند.

کد N366429