کشته شدن 16 شبه‌نظامی در عملیات ارتش پاکستان

ارتش پاکستان از کشته شدن 16 شبه‌نظامی در عملیات جنگنده‌های ارتش این کشور علیه مواضع طالبان در شمال و غرب پاکستان خبر داد.

ارتش پاکستان از کشته شدن 16 شبه‌نظامی در عملیات جنگنده‌های ارتش این کشور علیه مواضع طالبان در شمال و غرب پاکستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، یکی از مقامات آژانس مدیریت بحران پاکستان گفت: بیش از نیم میلیون تن از سکنه غیرنظامی نواحی شمال و غرب پاکستان با آغاز حملات هوایی ارتش علیه مواضع شبه‌نظامیان منازل خود را ترک کرده‌اند.

نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان به ارتش دستور داده تا مواضع این شبه‌نظامیان را پس از ناکامی در اقدامات برای حضور طالبان در مذاکرات صلح با دولت اسلام آباد با خاک یکسان کند.

ارتش نیز اعلام کرد که در کمپین حملات علیه این گروه در دو هفته گذشته قریب به 400 نظامی طالبان کشته شدند اما به خاطر عدم دسترسی به مناطق بمباران شده آمار دقیق از تعداد تلفات وجود ندارد.

ارتش هفت موضع احتمالی شبه‌نظامیان در حوالی منطقه "میرعلی" واقع در وزیرستان شمالی را هدف بمباران هوایی قرار داد. این مواضع در نزدیکی مرز با افغانستان است.

ساکنان گریخته از نواحی اعلام شده به کانال‌های تلویزیون پاکستان گفته‌اند که غیرنظامیان نیز در این حملات هوایی کشته شدند و بسیاری از شبه‌نظامیان پیش از آغاز حملات به جنوب افغانستان گریخته‌اند اما ارتش این مساله را رد می‌کند و می‌گوید شبه نظامیان را محاصره کرده است.

گمانه‌زنی‌های بیشماری در موفقیت‌آمیز بودن این عملیات و پایان دادن به خشونت‌های شبه‌نظامیان در پاکستان که در یک دهه گذشته 50 هزار کشته بر جای گذاشته، وجود دارد.

انتهای پیام

کد N365942