پیشروی‌های نیروهای عراقی در بخش‌های دیگری از مناطق تحت اشغال داعشی‌ها

عراق,داعش

یک افسر ارتش عراق یکشنبه شب اعلام کرد که نیروهای عراقی پیشروی خود را برای بازپس گیری مجدد شهر تکریت ادامه می‌دهند و این نیروها در حال حاضر در فاصله چند متری از ساختمان شورای استانداری صلاح‌الدین و ساختمان‌های دولتی هستند.

یک افسر ارتش عراق یکشنبه شب اعلام کرد که نیروهای عراقی پیشروی خود را برای بازپس گیری مجدد شهر تکریت ادامه می‌دهند و این نیروها در حال حاضر در فاصله چند متری از ساختمان شورای استانداری صلاح‌الدین و ساختمان‌های دولتی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، این افسر ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای عراقی یکشنبه شب عملیات خود را برای آزادسازی کامل شهر تکریت از کنترل داعش از بخش‌های شمالی و جنوبی از سر گرفتند و این نیروها در فاصله چند متری از ساختمان شورای استانداری صلاح‌الدین و ساختمان‌های دولتی و مجتمع اداری و بیمارستان آموزشی تکریت هستند.

این افسر ارتش عراق گفت: این عملیات ادامه دارد تا اعضای داعش یا خود را تسلیم کرده یا کشته شوند چرا که هیچ امکانی برای ادامه حضور آن‌ها در این شهر وجود ندارد و ما به تعقیب آنها در تمامی مناطق و استان‌ها ادامه خواهیم داد.

شهر تکریت در روزهای گذشته صحنه درگیری نیروهای دولتی با داعشی‌ها بوده و کنترل آن دست به دست شده است.

در همین راستا، یک منبع امنیتی عراقی در استان دیالی عنوان داشت: ارتش عراق توانست روستای منصوریه الجبل در شرق بعقوبه را به صورت کامل از اعضای داعش پاکسازی کند.

سایت العهد نیز گزارش داد که ارتش عراق خود را برای آزادسازی ناحیه الصقلاویه در استان الانبار آماده می‌کند.

در همین حال، یک منبع در پلیس صلاح‌الدین خاطرنشان کرد منطقه العوجه در استان صلاح‌الدین به صورت کامل توسط ارتش عراق پاکسازی شده است و نیروهای عراقی خسارت‌های بسیاری را به اعضای داعش وارد کرده‌اند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، عنوان داشت ارتش عراق به عملیات نظامی خود تا پاکسازی کامل استان صلاح‌الدین ادامه می‌دهد.

همزمان ابوالخطاب المروانی، از سرکرده‌های داعش در درگیری‌ها در دیالی به هلاکت رسید.

گروه‌های مسیحی عراق نیز از شورای امنیت خواسته‌اند تا جلسه‌ای را برای بررسی حملات داعش به مسیحیان در موصل برگزار کند.

پلیس استان واسط نیز اعلام کرد: تعداد افراد داوطلب در این استان از 20 هزار تن پا فراتر گذاشته است و آموزش‌های کامل به این افراد داده شده است و آنها به تجهیزات ویژه مجهز شده‌اند.

از سوی دیگر یک منبع در پلیس استان صلاح‌الدین عنوان داشت: بر اثر انفجار 4 بمب در جنوب تکریت یک افسر و یک سرباز کشته شده و هشت سرباز دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال یک منبع در پلیس استان کرکوک عنوان داشت که در اثر اصابت خمپاره در ناحیه تازة در جنوب این استان هفت تن از نیروهای پیشمرگ زخمی شده و در واکنش به این حمله نیروهای پیشمرگ دست به حمله‌ای شدید به عاملان این حمله زدند که بر اثر آن تعداد زیادی از اعضای داعش کشته و زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N365941