امام جمعه اراک: حمایت مرجعیت موجب پیروزی مردم عراق می شود

امام جمعه اراک

اراک- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حمایت های مرجعیت، ملت مظلوم عراق را به پیروزی نهایی در برابر گروه ضد اسلامی و تکفیری داعش رهنمون می سازد.

آیت الله ˈ قربانعلی دری نجف آبادیˈ یکشنبه شب در نشست تفسیر قرآن کریم در مصلای بیت المقدس اراک افزود: فتوای آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر جهان تشیع باعث شد تا ملت مظلوم عراق دست به اسلحه برده و برای دفاع از کشورشان در مقابل گروهک ضد اسلامی داعش صف آرایی کنند.

وی ادامه داد: گوش به فرمان مرجعیت بودن مردم عراق، نشان از اعتقاد راسخ به اسلام و مذهب تشیع دارد که این مهم پیروزی زود هنگام ملت عراق را رقم می زند.

امام جمعه اراک گفت: حرکات ددمنشانه گروهک تکفیری داعش مورد تایید هیچ یک از مذاهب چهارگانه اهل سنت نبوده و از دیدگاه قرآن کریم و دین مبین اسلام اعمال آنها به طور کامل مردود و بر خلاف موازین اخلاق اسلامی است.

آیت الله دری نجف آبادی، داعش را یک گروهک منافق و ضد اسلام ناب محمدی خواند و گفت: ملت عراق نباید در مقابله با این غده سرطانی کوتاه بیاید بلکه باید با توکل بر خدا تمام تلاشش را به کار گیرد تا خاک عراق از وجود این منافقین پاک شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود با یادآوری فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: مردم مومن و موحد ایران اسلامی باید تلاش کنند تا در این ماه عزیز با اعمال شایسته از قبیل روزه گرفتن، تلاوت قرآن کریم و اقامه نماز شب خود را به خداوند نزدیک کنند.

وی بیان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت، تهذیب نفس، جود و کرم و بخشش و ایثار و فداکاری، ماه اصلاح نفس و جامعه و سفره ضیافت الهی است بنابراین مردم باید تلاش کنند تا از تمام لحظات این ماه رحمت استفاده کنند.

آیت الله دری نجف آبادی در اولین روز از ماه مبارک رمضان تفسیر سوره مبارکه منافقون را در حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان آغاز کرد.

گروهک تکفیری داعش با رویه متکی بر افراط گرایی، کافر قلمداد کردن سایر مسلمانان و خشونت شکل گرفته و به عنوان یکی از طرفداران دیکتاتوری محسوب می شود.

داعش وابسته به سازمان جهانی القاعده است که دارای ساختاری است که پا را از حوزه و حیطه جغرافیایی خاص فراتر می نهد و به همین دلیل محدود به حد و مرزی نیست.

داعش عنوان دولت اسلامی عراق و شام را برای خود برگزیده ولی بنابر گفته علمای بزرگ ، رفتاری مخالف با آموزهای دین مبین اسلام پیشه کرده است.ک/2

7115/559/ 605
کد N365747