30 تروریست مالزیایی درعراق و سوریه می جنگند

داعش,عراق93

کوالالامپور - ایرنا - تازه ترین گزارش ها نشان می دهد دستکم 30 تروریست و افراط گرای مالزیایی در قالب گروه های شبه نظامی مختلف از جمله داعش و ارتش آزاد سوریه در عراق و سوریه عملیات تروریستی انجام می دهند.

به گزارش ایرنا، روزنامه استار روز دوشنبه به نقل از ˈشهریر اظفرˈ مسئول هماهنگی گروه مالزیایی خط زندگی در سوریه، گفت: احمد سلمان و لطفی، فرمانده وی از شبه نظامیان مالزیایی در صدد همکاری با گروه تروریستی داعش هستند.

گروه مالزیایی خط زندگی در سوریه اعلام کرده است ارایه کمک های انسانی و بشردوستانه را در داخل سوریه بر عهده دارد.

این گره از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است.

دولت مالزی پیش از این اعلام کرده بود تروریست های این کشور در قالب کمک های بشردوستانه به جذب نیرو و آموزش آن ها برای همکاری با تروریست ها در سوریه و عراق اقدام می کنند.

در پی افزایش شمار تروریست های مالزی در عراق و سوریه پلیس این کشور اوایل هفته جاری از دستگیری یک پلیس نیروی دریایی مالزی و یکی از اعضای گروه ˈرلاˈ به خاطر همکاری با شبه نظامیان خبر داد.

گروه ˈرلاˈ گروهی شبه نظامی است که با حضور داوطلبانه توسط دولت مالزی تاسیس شده است. وظیفه این گروه بررسی اسناد شناسایی مهاجران در شهرهای مختلف مالزی است و در برخی موارد دامنه وظایف اعضای این گروه تا حدودی شبیه پلیس این کشور است.

طبق آخرین آمار این گروه دو میلیون و 837 هزار و 671 عضو دارد که شامل یک میلیون و 703 هزار و 852 مرد و یک میلیون و 169 هزار و 819 زن است.

ˈخالد ابوبکرˈ بازرس کل پلیس مالزی روز گذشته در بیانیه ای ضمن اعلام دستگیری عضو ˈرلاˈ اعلام کرد پلیس از یک فرد 46 ساله دیگر عضو رلا که هفته گذشته دستگیر شده بود یک اسلحه دست ساز و 433 گلوله کشف و ضبط کرد.

پلیس مالزی بر این باور است که این فرد برای شبه نظامیان مالزی تجهیزات نظامی فراهم می کرده است.

بازرس کل پلیس مالزی همچنین از دستگیری یکی از اعضای نیروی دریایی این کشور خبر داد که برای انجام تحقیقات بیشتر در بازداشت به سر می برد.

پلیس مالزی پیش از این نیز یکی از اعضای نیروی دریایی این کشور را به اتهام فعالیت های شبه نظامی و ارتباط با تروریست ها بازداشت کرده بود.

آساق**د.م**1611
کد N365685