کشته شدن 142 تروریست و انهدام 51 خودروی داعش

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد، در جریان عملیات ارتش، 142 تروریست به هلاکت رسیدند و 51 دستگاه خودروی آنان منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سرلشکر قاسم عطا، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: در جریان عملیات‌های هوایی 24 ساعت گذشته، ضربات بی‌سابقه‌ای به تروریست‌ها وارد شده است.

به گفته وی، حملات هوایی نیروی هوایی عراق به وارد آمدن تلفات سنگین در میان عناصر مسلح منجر شده است.

وی همچنین افزود: دانشگاه تکریت به طور کامل از عناصر داعش پاکسازی شده و نیروهای امنیتی، تمهیدات لازم را برای تأمین امنیت آن اتخاذ کرده اند و پرچم عراق بر فراز آن به اهتزاز درآمده است.

به گفته سرلشکر عطا، نیروهای امنیتی در محورهای مختلف با هدف پاکسازی شهر در حال پیشروی هستند.

سخنگوی فرمانده نیروهای مسلح عراق در ادامه اعلام کرد: نیروهای امنیتی به خوبی عمل کرده‌اند و امنیت مسیرهای سامرا-تکریت و بغداد-سامرا به طور کامل تأمین شده است. در عملیات پاکسازی راه‌ها، صدها بمب کار گذاشته شده در کنار جاده ها، خنثی شده است.

قاسم عطا با اشاره به پاکسازی شهرک دلی عباس و روستاهای اطراف آن در 40 کیلومتری شرق بعقوبه خاطرنشان کرد: در این عملیات با هماهنگی نیروی هوایی ارتش و نیروهای داوطلب مردمی، 12 تروریست عضو گروهک داعش به هلاکت رسیدند.

وی با رد ادعای یکی از سران عشایر هم‌پیمان داعش مبنی بر نزدیک شدن افراد مسلح به بغداد، گفت: این ادعاها، آرزو و خواب پریشانی بیش نیست.

انتهای پیام

کد N365646