بدبینی انگلیسی‌ها به طرح اصلاحات دیوید کامرون در اروپا

یک نظر سنجی جدید که نتایج آن امروز (یکشنبه) منتشر شد، نشان داد رای دهندگان انگلیسی نسبت به توانایی دیوید کامرون برای اجرای اصلاحات در اتحادیه اروپا که از نظر وی برای باقی ماندن انگلیس در این اتحادیه ضروری است، بدبین هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه در یک نظرسنجی که توسط موسسه YouGov انجام شد

42 درصد از پاسخگویان گفتند اعتقاد ندارند که اتحادیه اروپا آماده واگذاری اختیاراتش به کشورهای عضو است و 29 درصد دیگر نیز معتقدند که هرگونه امتیازی که انگلیس از اتحادیه اروپا به دست بیاورد کم اهمیت خواهد بود.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس متعهد شده تا مجددا بر سر شرایط عضویت این کشور در اتحادیه اروپا پیش از برگزاری همه پرسی در انگلیس به منظور باقی ماندن این کشور در اتحادیه مذاکره کند.

وی روز شنبه پس از آنکه در جلوگیری از انتخاب ژان کلود یونکر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا ناکام ماند، هشدار داد که ماموریت حفظ انگلیس در اتحادیه اروپا دشوارتر شده است.

کامرون این مساله را که شکست در خصوص انتصاب یونکر باعث انزوای وی شده و طرح اصلاحات او را دچار مشکل کرده است رد کرد و گفت: ایستادگی ما مهم است اما هنوز آخرین ایستادگی نیست.

کامرون امیدوار است اصلاحات در اتحادیه اروپا مخالفان این اتحادیه را برای باقی ماندن در آن متقاعد کند اما در عین حال پذیرفته که شکستش در جلوگیری از انتصاب ژان کلود یونکر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا کار را مشکل کرده است.

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا، ژان کلود یونکر، نخست‌وزیر پیشین لوکزامبورگ را با 26 رای موافق و تنها دو رای مخالف به عنوان رئیس جدید شورای اروپا برگزیدند.

نظرسنجی اخیر پیش از رای گیری روز پنجشنبه بر سر انتصاب یونکر انجام شد اما پیش از آن نیز معلوم بود که کامرون هم‌پیمان کافی برای رسیدن به هدفش ندارد و شکست خواهد خورد.

در این نظرسنجی 36 درصد از پاسخگویان گفتند: مخالفت نخست وزیر انگلیس با یونکر به توانایی انگلیس برای مذاکره در اروپا آسیب می‌زند. 33 درصد نیز گفتند که این مساله تفاوتی در این توانایی ایجاد نمی‌کند و 7 درصد نیز گفتند که به آن کمک خواهد کرد.

دولت انگلیس تلاش داشته تا انتصاب یونکر را نه به عنوان یک شکست بلکه به عنوان اثبات ایستادگی کامرون بر سر اصولش نشان دهد.

نظرسنجی You Gov نشان داد که اگر همین فردا در انگلیس همه پرسی برگزار شود 39 درصد رای به باقیماندن این کشور در اتحادیه اروپا داده و 37 درصد نیز رای به ترک اتحادیه اروپا می‌دهند.

انتهای پیام

کد N365471