حجت الاسلام قوامی:

تریبون های ماه رمضان جای تسویه حساب سیاسی نیست

تهمت,مسائل جناحی

تهران-ایرنا- یک فعال سیاسی با تاکید بر پرهیز از بیان حرفهای تفرقه افکنانه از سوی دلسوزان انقلاب و نظام افزود: تریبون داران در ماه باید مصالح کشور را در سخنرانی های خود در نظر بگیرند.

حجت الاسلام ناصر قوامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه ماه رمضان فرصت ملی و مذهبی است گفت: این ماه فرصت بسیار مناسبی برای ترویج وحدت از طریق سخنرانان است.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی سخنرانان از تریبون ها به تهمت و تخریب رقیبان خود می پردازند و این در حالی است که تریبون های ماه رمضان جای تسویه حساب های سیاسی نیست.

قوامی با تاکید بر پرهیز از بیان حرفهای تفرقه افکنانه از سوی دلسوزان انقلاب و نظام افزود: تریبون داران در این ماه باید مصالح کشور را در سخنرانی های خود در نظر بگیرند.

به گفته این فعال سیاسی، ماه رمضان ماه تهذیب نفس و اخلاق است و در این ماه باید از طریق تریبون ها مردم را به اخلاق مداری و تقوا دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه در این ماه آمادگی خوبی برای مباحث اخلاقی وجود دارد افزود: بهتر است سخنرانان بیشتر حول مباحث اخلاقی به سخنرانی بپردازند.

قوامی در ادامه بر لزوم ترویج وحدت در این ماه تاکید کرد و گفت: کشورمان در حال مذاکره با 6 قدرت بزرگ است و در این میان دولت بیشتر از سایر نهادها درگیر این مذاکرات است؛ بنابراین سخنرانان باید از تفرقه افکنی دوری کرده و به دولت کمک کنند.

این فعال سیاسی بیان داشت: نباید از تریبون های مذهبی مسایل جناحی و سیاسی مطرح شود بلکه منابر مذهبی باید همراه با همدلی و وحدت باشد.

وی گفت: متاسفانه برخی در تریبون های مذهبی دین را ابزاری برای رسیدن به مطامع و جناح بندی های سیاسی خود قرار می دهند.

قوامی با اشاره به اینکه باید در تریبون ها از طرح مباحث جناحی پرهیز شود ادامه داد: تریبون های مذهبی در ماه رمضان جای موضع گیری های سیاسی نیست و همه باید از دعواهای سیاسی و حزبی از طریق این تریبون ها پرهیز کنیم.

سیام(4)**م.ش**1449
کد N365418