آیت‌الله صافی: شناخت حضرت علی(ع)محور شناخت دین و اهل بیت(ع) است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,امام علي ع ,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

اعضای ستاد برگزاری همایش حکومت علوی با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی دیدار کردند.

اعضای ستاد برگزاری همایش حکومت علوی با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ابتدای این دیدار که روز شنبه و در آستانه فرارسیدن ماه رحمت و مغفرت الهی رمضان المبارک برگزار شد، مسئول این ستاد، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این همایش سراسری ارائه داد.

این مرجع تقلید نیز ضمن تشکّر و قدردانی از شرکت کنندگان در جلسه اظهار کرد: حقیر از شما عزیزان که برای احیاء امر امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام اهتمام دارید، تشکر می‌کنم. البته باید دانست که اگر تمام بشریت غیر از وجود مقدس حضرت رسول اکرم(ص) هم بخواهند با همکاری و همراهی هم حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام را معرّفی کنند، این امکان و قابلیت نیست.

کتاب فضل تو را آب بحر کافی نیست * که تر کنند سرانگشت و صفحه بشمارند.

صافی‌گلپایگانی با اشاره به اهمیت معرفت حضرت علی(ع) بیان کرد: شناختن امیرالمؤمنین علیه‌السلام در عقاید اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر آن حضرت را شناختیم، همه را شناخته‌ایم و حضرت ولی عصر (عج) را شناخته‌ایم و اگر در شناخت حضرت مهدی علیه‌السلام مشکل داریم، به خاطر این است که امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام را نشناخته‌ایم. معرفت امیرالمؤمنین علیه‌السلام از این جهت که محور معرفت دین و ائمه علیهم السلام است بسیار مهم می‌باشد.

انتهای پیام

کد N365288